Asociacija „Hockey Lietuva“ siekia, jog ledo ritulį mūsų šalyje žaistų ne tik vyrai, bet ir moterys. Dėl to, asociacija prisideda prie kasmetinės iniciatyvos ir skirtinguose Lietuvos miestuose organizuoja renginį „Aš myliu ledo ritulį“, pastarojo tikslas padrąsinti mergaites ir merginas rinktis iš pažiūros vyrišką sporto šaką.  

Šiemet Lietuvoje įvyko renginiai Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune.

Kol kas didžiausio dėmesio susilaukė renginys Vilniuje. Jame susirinko apie 50 dalyvių, o jauniausi pasirodžiusi mergaitė buvo vos 5 metų amžiaus.  Kaip portalui ledoritulys.lt sakė Sostinės ledo ritulio akademijos atstovė Dalia Katulienė, tokie renginiai yra puiki proga prisiminti, jog ledo ritulys – universali sporto šaka.

„Ledo ritulys tikrai nėra vien tik vyrų žaidimas ir tokie renginiai padeda tą prisiminti. JAV pirmosios moterų komandos buvo suburtos dar XX amžiaus pradžioje, garbingiausio trofėjaus – Stenlio taurės (taurė kuri įteikiama NHL čempionams – red. past.) steigėjo Lordo Stenlio dukra taip pat žaidė ledo ritulį. Ledo ritulį turime stiprinti ir tarp Lietuvos moterį“, - mintimis dalijosi akademijos atstovė.

Šiuo metu Lietuvoje nėra daug mergaičių, kurios treniruotųsi ledo ritulį, tačiau ledo ritulio mokyklos siekia, jog šie skaičiai augtų. Pasak D. Katulienės, būtina siekti, kad ateitų kuo daugiau panašaus amžiaus mergaičių, tokiu atveju jos gali varžytis tarpusavyje ir turi kur kas didesnius šansus užsikrėsti ledo ritulio manija.

„Kuo daugiau panašaus amžiaus mergaičių žaidžia vienoje komandoje, tuo geriau, tai didina motyvacija. Mūsų mokykloje šiuo metu yra 12 mergaičių, o jų amžius svyruoja nuo 5 iki 12 metų.

Susidomėjimas tikrai auga ir vis dažniau sulaukiame skambučių ne tik iš berniukų, bet ir iš mergaičių tėvų“ – sakė D. Katulienė.

Ledo ritulio akademijos atstovė taip pat pabrėžė, jog jaunosioms žaidėjoms, demonstruojančios kokybišką žaidimą gali atsiverti tiesiog neregėtos galimybės:

„Motyvuotos mergaitės turi tikrai labai realius šansus patekti į ledo ritulio rinktinę, be to, mergaitės kurios atkakliai siekia savo tikslo ir demonstruoja kokybišką žaidimą ateityje turi realias galimybes gauti stipendiją ir išvykti mokytis bei žaisti į Jungtines Valstijas“.