Lietuvos ledo ritulio čempionate dar vieną pergalę iškovojo „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda.

Sekmadienį namų rungtynes Vilniaus „Pramogų“ arenoje žaidusi daugkartinė šalies čempionė 10:2 įveikė „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ komandą.

Pirmoji susitikime pasižymėti sugebėjo „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda. Rungtynių favoritų gretose į greitą ataką pabėgo Donatas Kumeliauskas, kuris gražiu manevru suklaidino vartininką Maksimą Ponomarenko ir išvedė savo komandą į priekį (06:50).

Nors pirmajame kėlinyje abiem komandoms sunkiai sekėsi regzti pozicines atakas, „Energija – Geležinis Vilkas“ ir toliau buvo itin pavojingi kontratakose. Šeimininkų vartininkui Martinui Petiuliui greitai pradėjus ataką, vos po kelių akimirkų Dino Mukovozas jau atliko perdavimą arčiau vartų, kur buvęs Timonas Mažulis iš arti nukreipė ritulį į vartus (16:06, rez. perd. Martinas Petiulis, Dino Mukovozas). Netrukus pavojingą atsaką surengė jau „Energija Hockey – HC Klaipėda“, bet Anatolijaus Seduros metimui pritrūko šiek tiek tikslumo – ritulys sudrebino vartų virpstą.

Tiksint paskutinėms kėlinio akimirkoms Rolandas Aliukonis užklupo M. Ponomarenko nepasiruošusį ir metimu iš toli pelnė trečiąjį savo komandos įvartį (19:57, rez. perd. Dominykas Motiejūnas, Edgaras Rybakovas).

Nuo pat antrojo kėlinio starto „Energija – Geležinis Vilkas“ aktyviai spaudė savo oponentus ir ne kartą kėlė pavojų prie varžovų vartų. Galiausiai tai davė vaisių – Rojus Plepys surado plyšį M. Ponomarenko gynyboje ir pelnė dar vieną įvartį (26:48, rez. perd. Oskaras Oleinikas, Gediminas Jadkauskas).

Įpusėjus rungtynėms „Energija Hockey – HC Klaipėda“ pasinaudojo viena iš savo retų progų. Denisas Kuzminovas metimu iš toli pelnė pirmąjį svečių įvartį(32:31). Nepaisant šio įvarčio ir svečių rodomų pastangų, „Energija – Geležinis Vilkas“ netruko perimti iniciatyvos ir susigrąžinti savo keturių įvarčių pranašumą. Prie pat vartų atsidūręs Dmitrijus Rabchukas krisdamas sugebėjo nukreipti ritulį į vartų tinklą (36:02, rez. perd. E. Rybakovas).

Kėlinio pabaigoje į svečių vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizuoti ėmėsi E. Rybakovas. Tiesa, jam nepavyko suklaidinti vartininko ir puolėjas liko be įvarčio. Nepaisant to, „Energija – Geležinis Vilkas“ per likusį kėlinio laiką spėjo pelnyti dar vieną įvartį, kai iš toli galingai ir tiksliai iššovė Aurimas Gaidauskas (38:51, rez. perd. Edvinas Boroška, T. Mažulis).

Trečiajame kėlinyje į „Energijos Hockey – HC Klaipėdos“ vartus stojo Domas Makarevičius, o netrukus prie jo vartų kilo didžiulis pavojus: Gedimino Jadkausko metimas pataikė į vartų virpstą.

Solidų pranašumą turėję rungtynių šeimininkai įpusėjus paskutiniam kėliniui grubiai suklydo prie savų vartų leidę Artemui Redko vienu lietimu pasiųsti ritulį į vartus (50:07). Tiesa, vos tik praleidę įvartį „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai jau kitos atakos metu atsakė savuoju įvarčiu. Vos po 15 sekundžių itin tikslų ir galingą metimą atlikęs Karolis Fedorovičius nepaliko varžovams jokių šansų (50:22).

Susitikimui artėjant prie pabaigos puikų individualų reidą surengė ir aštuntąjį „Energijos – Geležinio Vilko“ įvartį pelnė Dino Mukovozas (54:44, rez. perd. D. Kumeliauskas, R. Aliukonis). Per paskutines susitikimo akimirkas jie sugebėjo pelnyti dar du įvarčius. Iš pradžių pasižymėjo Gediminas Jadkauskas (58:58), o paskutinį tašką rungtynėse padėjo dar kartą savo sugebėjimus puolime pademonstravęs gynėjas A. Gaidauskas (59:19, rez. perd. T. Mažulis).

Po šios pergalės 17 taškų po 7 rungtynių turinti „Energija – Geležinis Vilkas“ susigrąžino sau pirmąją poziciją, bet trimis taškais mažiau turintys „Hockey Punks“ ledo ritulininkai yra sužaidę dviem susitikimais mažiau už savo oponentus. Taškų vis dar neturinti „Energija Hockey – HC Klaipėdos“ komanda išlieka paskutinė.