Lietuvos ledo ritulio čempionate ketvirtadienį tarpusavyje susikovė dvi pirmenybių lyderės.

Vilniaus „Pramogų“ arenoje „Hockey Punks“ klubui po atkaklios kovos teko patirti pirmąjį sezono pralaimėjimą: juos 4:3 nugalėjo „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai. Šis triumfas nugalėtojams leido dar labiau sustiprinti savo pirmąją poziciją lygoje.

Aktyviai rungtynes pradėję „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai jau antrąją susitikimo minutę vienoje iš pirmų savo atakų pelnė įvartį. Po tikslaus Rojaus Plepio perdavimo ritulį į vartus pasiuntė Karolis Fedorovičius (01:56, rez. perd. R. Plepys).

Sėkmingą startą elektrėniškiai įtvirtino po pirmosios oponentų pražangos, kai Donatas Kumeliauskas žemu, bet galingu metimu surado tarpą Simo Baltrūno ginamų vartų artimajame kampe ir padvigubino komandos persvarą (06:10, rez. perd. Edgaras Rybakovas).

Kiek vėliau „Energija – Geležinis Vilkas“ turėjo progą dar labiau įtvirtinti savo pranašumą, bet pabėgę trise prieš vieną gynėją jie tikslaus metimo atlikti nesugebėjo. Negana to, kiek vėliau gauta pražanga leido jau „pankams“ realizuoti savąją kiekybinę persvarą. Iš aikštės pusiau krašto Mauras Baltrukonis tiksliu šūviu sušvelnino mačo rezultatą (16:59, rez. perd. Jaunius Jasinevičius, Povilas Verenis).

Savąjį šansą trise prieš vieną turėjo ir „Hockey Punks“, tačiau nepavyko ir jiems. Viską vienas bandęs išspręsti Povilas Verenis taip ir nerado galimybių atlikti metimą.

Prasidėjus antrajam kėliniui vilniečiai dar kartą prasižengė, bet ir žaisdami mažumoje jie sugebėjo sužaisti puikias dvi minutes. Iš pradžių po sėkmingo epizodo gynyboje vienas prieš vartininką pabėgo Rokas Bacevičius, kurio metimą atrėmė Martinas Petiulis, o kitame epizode padėti savo komandai nebegalėjo ir „Energijos – Geležinio Vilko“ vartininkas. Netoli vartų ritulį perėmęs Martynas Šlikas nieko nelaukdamas metimu atbula ranka išlygino rungtynių rezultatą (22:27).

Įpusėjus rungtynėms svečiai susigrąžino persvarą, kai tikslų metimą atliko „Energijos – Geležinio Vilko“ senbuvis Karolis Kubilius (33:07, rez. perd. Dino Mukovozas).

Trečiojo kėlinio pradžioje į pavojingą ataką pabėgo Edvinas Boroška, bet „Hockey Punks“ bendromis pastangomis sustabdė oponentų puolėją. Dar vieną galimybę „Energija – Geležinis Vilkas“ turėjo jau mažumoje, tačiau pabėgus dviese prieš vartininką įmušti į S. Baltrūno vartus jiems nepavyko.

Ir toliau savo progas švaistę daugkartiniai Lietuvos čempionai neišnaudojo ir trečiajame kėlinyje gautos daugumos, o „pankai“ sugebėjo už tai juos nubausti. Puikiai į greitą ataką išvestas Aliaksejus Kuveka įspūdingai susitvarkė su M. Petiuliu ir po gražaus klaidinamo judesio išlygino mačo rezultatą (52:48, rez. perd. P. Verenis, Laisvydas Kudrevičius).

Pagrindiniam rungtynių laikui artėjant prie pabaigos itin nesėkmingai savojo zonoje sužaidę „Hockey Punks“ atstovai patys suteikė oponentams progą susigrąžinti persvarą. Varžovų dovanėlę gavę „Energijos – Geležinio Vilko“ atstovai jos neišvaistė: Edgaras Rybakovas surado Dmitrijų Rabchuką, kuris technišku metimu nuginklavo šeimininkų vartininką (55:32, rez. perd. E. Rybakovas).

Per likusią mačo dalį „Hockey Punks“ nariams dar pavyko atlikti itin pavojingą metimą iš toli, bet nei jis, nei likę bandymai tikslo nepasiekė. Sėkmingai gynyboje žaidę svečiai atsilaikė ir pasiekė revanšą už nesėkmę pirmose tarpusavio rungtynėse.

Rungtynių video įrašas: