"Kartu treniruojamės, kartu važomės, kartu švenčiame, dalyvaujame bėgimuose. Ir visa tai - su pagrindiniu tikslu - pirmiausia turi būti smagu. Buriame komandą, kurioje malonu ir šilta net ant šalčiausio ledo arenos ledo", - pasakojimą apie moterų ledo ritulio komandą Vilniaus "Hockey Stars" pradeda ekipos narė Dalia Motėjūnaitė.

Spartus "Hockey Stars" augimas ir naujų veidų treniruotėje atsiradimas komandos nares paskatino simbolinę moterims Kovo 8-osios dieną Vilniaus "Pramogų arenoje" 14:30 val. surengti naujokių ledo ritulio 3x3 (tris prieš tris) turnyrą.

"Aktyviai skatiname prie komandos jungtis naujas nares, o pastarąjį sezoną prie "Hockey Stars" prisijungė dešimtys naujų žaidėjų, kurių norai ir varžybinės ambicijos privertė susimąstyti apie realių turnyrų, skirtų pradedantiesiems, trūkūmą", - pasakojo D.Motėjūnaitė.

Pasak jos, sekmadienį vykstantis turnyras - pirmas toks Lietuvoje, orientuotas į mėgėjas ledo ritulio entuziastes, kurios tik pradeda savo ledo ritulio kelią, bet dega noru save išbandyti varžybose.

Pati Dalia prie komandos prisijungė dar 2016 m. Tada kovo 12 d., prieš beveik ketverius metus, oficialiai įvyko pirmoji Vilniaus "Hockey Stars" treniruotė.

"Į pirmą treniruotę susirinko dvylika smalsių moterų ir merginų. Pirmasis mūsų treneris buvo Sostinės ledo ritulio akademijos (SLRA) įkūrėjas Artūras Katulis. Tada turėjome 13-merginų branduoliuką. Antraisiais komandos gyvavimo metais vadovavimą perėmė kitas SLRA treneris Mauras Baltrukonis. Jis ir iki šiol vadovauja mums ir nenuilstamai veda pirmyn", - sakė D.Motėjūnaitė.

Anot vienos iš "Hockey Stars" senbuvių, merginų skaičius treniruotėse augti pradėjo, kai buvo pradėta viešinti informacija - pasirodė daugiau pranešimų ir nuotraukų socialiniuose tinkluose, surengtos atviros treniruotės.

"Per sezoną ledo ritulį išbando 25-30 naujokių. O taip žvelgiant, dabar į treniruotes susirenka apie 20 jau esamų komandos narių ir 12 naujokių", - naujas žaidėjas suskaičiavo "Hockey Stars" ledo ritulininkė.

Žinia apie komandą sparčiai plinta ne tik tarp moterų, tačiau ir taip vyrų: "Prie mūsų prisijungia ir vyrukai, norintys išmokti žaisti ledo ritulį, ir žaidėjų antrosios pusės, o kartais tiesiog pažįstami", - sakė D.Motėjūnaitė.

Kadangi M.Baltrukoniui tenka žaisti ir dirbti net keliais frontrais - be darbo SLRA, jis yra ir Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės vyriausiojo trenerio Berndo Haakės asistentas, o taip pat Lietuvos ledo ritulio čempionate atstovauja "Hockey Punks" - jam "Hockey Stars" talkina ir Marius Muralis bei Laurynas Vonzodas.

Šiame sezone "Hockey Stars" save išbando ir Latvijos moterų B grupės čempionate.

"Latvijoje įsitvirtinome turnyrinės lentelės aukštesnėje pozicijoje", - apie moterų pirmenybes kaimyninėje šalyje sakė D.Motėjūnaitė, pabrėždama, kad į žaidimą norima įtraukti vis didesnį norą rungtis rodančias "Hockey Stars" naujokes.

"Turnyras - puiki proga pasirodyti naujokėms ir galimybė jas paskatinti lipti ant ledo, sužaisti pirmąsias varžybas su lygiavertėmis varžovėmis. Į "Hockey Stars" naujokių turnyrą taip pat pakvietėme bendramintes iš Kauno, paraginome prisijungti merginas iš Šiaulių. Teko girdėti, kad ir ten atsiranda drąsių mamyčių, užsikrėtusių ledo ritulio liga iš savo vaikų", - ledoritulys.lt teigė D.Motėjūnaitė.