Paskutinėse 2019-ųjų metų Lietuvos ledo ritulio čempionato rungtynėse pergale džiaugėsi „Kaunas Hockey“ ekipa.

Trečiadienį Kauno ledo arenoje Lietuvos čempionate pirmaujantys kauniečiai 3:0 nugalėjo „Geležinio Vilko“ komandą. Antrą kartą šiame sezone vilniečius be įvarčių palikusioje „Kaunas Hockey“ komandoje blizgėjo vartininkas Maksimas Ponomarenko, atrėmęs visus 35 oponentų metimus.

Susitikimo pradžioje tiksliau žaidė „Kaunas Hockey“ komanda – kol jų oponentai sunkiai rasdavo galimybių užbaigti savo atakas metimais, kauniečiai ne kartą kėlė grėsmę prie Elvino Karlos ginamų vartų. Galiausiai pirmasis mačo įvartis krito būtent į „Geležinio Vilko“ vartus – po tolimo komandos draugo metimo ritulį iš arti į vartus nukreipė rezultatyviausias lygos žaidėjas Eduardas Chekmaryovas (06:35, rez. perd. Grigorijus Vorobyovas, Žygimantas Girdžius).

Po pelnyto įvarčio aktyviau žaidusi rungtynių šeimininkė turėjo dar porą progų pasižymėti, bet jiems to padaryti nepavyko, o antroje kėlinio dalyje vis dažniau savo atakas metimais užbaigdavo ir „Geležinio Vilko“ komanda. Ne vieną individualų reidą surengusiems „vilkams“ pavyko net ir atlenkti varžovus pagal pirmajame kėlinyje atliktus metimus, bet Maksimas Ponomarenko apsaugojo savo klubą nuo įvarčio.

Antrąjį kėlinį pavojinga ataka pradėjo „Geležinis Vilkas“, kurių puolėjas Timonas Mažulis gavo puikų perdavimą būdamas vienas prieš vartininką, bet jo nuginkluoti nepavyko ir šiam puolėjui. Iškart po šio epizodo „Kaunas Hockey“ atsakė savo atakų banga, bet pasižymėti nepavyko ir jiems.

Trapų pranašumą turėję kauniečiai netrukus suteikė ir puikią progą varžovams, kai per pusę minutės dukart pažeidė taisykles ir suteikė galimybę oponentams ilgai atkarpai žaidžiant formatu penki prieš tris. Tiesa, gerų progų per šį laikotarpį „vilkams“ susikurti taip ir nepavyko.

Komandoms pratęsus žaidimą lygiomis sudėtimis iniciatyvą vis labiau perėmė „Kaunas Hockey“ komanda. Gražų reidą surengė Grigorijus Vorobyovas, bet tiek jam, tiek ir jo komandos draugams šioje atakoje įvarčio pelnyti nepavyko.

Didėjantis spaudimas prie „Geležinio vilko“ vartų galiausiai virto antruoju šeimininkų įvarčiu: gražią ataką vienu lietumu pasiųsdamas ritulį į vartus užbaigė Lukas Žukauskas (34:10, rez. perd. E. Chekmaryovas, G. Vorobyovas).

Po antrojo varžovų įvarčio vilniečiams vis sunkiau sekėsi surengti savo atakas ir beveik visą likusį kėlinio laiką su rituliu jų zonoje buvo „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai. Visgi, sėkmingai žaidęs vartininkas E. Karla neleido varžovams dar labiau padidinti savo pranašumo ir prieš trečiąjį kėlinį komandas skyrė du įvarčiai.

Per paskutinį kėlinį dar vieną smūgį „Geležinio Vilko“ viltims kovoti dėl taškų smogė Konstantinas Isaevas, padidindamas „Kaunas Hockey“ persvarą iki trijų įvarčių (46:16, rez. perd. G. Vorobyovas, Vasilijus Fedotovas).

Rungtynių laikui tiksint link susitikimo finišo, sostinės klubo atstovai dar kartą neišnaudojo ilgos dvigubos kiekybinės persvaros, o vėliau savo komandą jau gelbėjo fantastiškai E. Chekmaryovo metimą atrėmęs E. Karla, kuris tapo pagrindine priežastimi, jog per likusį mačo laiką kauniečiai pasižymėti nesugebėjo.

Po šių rungtynių Lietuvos čempionate lauks beveik mėnesio pertrauka, bet be ledo ritulio šalies ledo ritulio gerbėjams gyventi neteks – jau sausio 6-12 dienomis Vilniuje bus surengtos pasaulio jaunimo IIA diviziono čempionato kovos.