Lietuvos ledo ritulio čempionate sužaistos penktosios finalo rungtynės, po kurių paaiškėjo naujieji Lietuvos čempionai.

Penktose ir lemiamose finalo serijos rungtynėse „Kaunas Hockey“ ir „Hockey Punks“ dėl čempionų titulo kovojo iki pat paskutinės susitikimo akimirkos, bet galiausiai džiaugsmo šokį šoko kauniečiai – dramatiškose rungtynėse 2:1 pergalę šventė „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai. Šis triumfas leido Kauno klubui iškovoti pirmuosius aukso medalius savo klubo istorijoje.

Pirmoji pavojinga proga kilo prie „Hockey Punks“ vartų, kai po blokuoto Eduardo Čekmaryovo metimo ritulys vos neįskriejo į vilniečių vartus nuo pačių sostinės atstovų. Netrukus progą po oponentų klaidos savo zonoje turėjo jau Romanas Rešetnikovas, bet ir šiam „Kaunas Hockey“ puolėjui pasižymėti nepavyko.

Galiausiai oponentų zonoje įsitvirtinę kauniečiai atidarė savo įvarčių sąskaitą, kai sumaištimi prie svečių vartų pasinaudojo E. Čekmaryovas (07:02, rez. perd. Kirilas Danilenka, Vytautas Jagelavičius). Net ir po pelnyto įvarčio „Kaunas Hockey“ nemažino apsukų ir toliau rengė vieną ataką po kitos, o „pankų“ vartininkui Simui Baltrūnui teko ne kartą gelbėti savo komandą nuo antrojo įvarčio.

Po itin sunkaus starto „Hockey Punks“ tik kėlinio pabaigoje pavyko surengti keletą ilgesnių išpuolių prie varžovų vartų, bet Artūrui Pavliukovui jie didesnių problemų nesukėlė. Tuo tarpu „Kaunas Hockey“ atsakė keliomis pavojingomis kontratakomis, kuriose kauniečiams pritrūko tikslumo.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Hockey Punks“ atstovai, kurie privertė varžovus pažeisti taisykles ir pirmą kartą rungtynėse stojo realizuoti daugumą. Kiekybinio pranašumo metu vilniečiai sugebėjo įsitvirtinti kauniečių aikštės pusėje, o ilgos atakos metu A. Pavliukovui apmaudžiai neužfiksavus ritulio iš arti progą pasižymėti gavęs Povilas Verenis neklydo (24:56, rez. perd. Aivaras Bendžius, Ilja Želtakovas).

Rungtynėms įpusėjus „Kaunas Hockey“ dukart privertė varžovus pažeisti taisykles, bet pirmąją progą kauniečiai iššvaistė pažeidę sudėties taisyklę, o vėliau sekusios daugumos metu jiems pasižymėti nepavyko.

Trečiasis kėlinys startavo pavojinga „Hockey Punks“ ataka, kurios smaigalyje atsidūręs Aivaras Bendžius dviem bandymais nesugebėjo pergudrauti varžovų vartininko. „Kaunas Hockey“ į tai atsakė savo pavojinga ataka, kurios metu vienas prieš vartininką išvestas Egidijus Binkulis technišku veiksmu nepaliko vilčių S. Baltrūnui (44:33, rez. perd. Vladislavas Šiškovas).

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „pankai“ gavo antrąją progą savo daugumai, bet skirtingai nuo pirmosios kiekybinės persvaros, šį kartą svečiams pasižymėti nepavyko. Apsigynusi Kauno komanda surengė savo pavojingą ataką, bet šį kartą E. Binkuliui realizuoti progos nepavyko.

Nenumaldomai artėjant rungtynių finišui „Hockey Punks“ treneris išsigelbėti bandė vartininką keisdami šeštuoju aikštės žaidėju, o atsimušusiai „Kaunas Hockey“ komandai nepavyko tuo pasinaudoti – jų atliktas metimas pataikė į virpstą. Tai leido „pankams“ pratęsti savo bandymus išlyginti rezultatą, bet kauniečiai neklydo ir po rungtynių džiaugėsi aukso medaliais.