Baltarusijos Respublikos prezidentas Aleksandras Lukašenka yra nepatenkintais švaistomais ledo rituliui skirtais pinigais ir teigia, kad panaudotos lėšos nėra adekvačios pasiektiems rezultatams. Pats dažnai iščiuožiantis ant ledo, A.Lukašenka sako, jog pastarieji metai baltarusių ledo rituliui buvo itin nesėkmingi.

"Rinktinė iškrito iš elitinio diviziono, jaunimas irgi krito žemyn, "Dinamo" nepatenka į atkrintamąsias KHL varžybas. Patys matėt. Leiskit paklausti, ar gali būti blogiau?", - paklaustas apie šalies ledo ritulį ir jo ateitį metinėje spaudos konferencijoje kalbėjo Baltarusijos vadovas.

A.Lukašenkos teigimu, jis iniciavo rungtynių seriją tarp anksti sezoną užbaigusių ir į atkrintamąsias varžybas nepatekusių "Dinamo" ledo ritulininkų ir iš baltarusių "Ekstra-lygos" klubų geriausių žaidėjų suformuotos rinktinės.

"Taip, aš tą pasiūliau. Tegu išsiaiškina, kuri komanda ir kurie žaidėjai turi žaisti aukščiausiu lygiu", - motyvus dėstė Baltarusijos prezidentas.

Spaudos konferencijoje sporto žurnalistas oponavo, kad rungtynių serijos laikas nėra itin tinkamas ir taip menkinamas "Ekstra-lygos" čempionato įvaizdis - "Ekstra-lygoje" šiuo metu yra pačių karščiausių kovų metas, kuomet klubai dalinasi vietas reguliariajame sezone, o nukreipti dėmesį nuo šių varžybų yra klaida.

"Suprantu tą ir sutinku. Laiką ne aš parinkau, pasiūliau tik tokį formatą", - gynėsi A.Lukašenka.

Baltarusijos prezidentas sakė, kad jis yra iškėlęs eilę klausimų sporto funkcionieriams ir jau pradėjo reikšti pretenzijas.

"Federacija, treneriai ir vadovaujantys asmenys. Jie visada turi pasiaiškinimą. Tai vaikai ne tokie, tai kojos ir rankos ne tokios, tai galva ne tokia. Skundžiasi, kad su mokyklomis blogai, kad nėra ką į komandą imti", - situaciją pašiepė A.Lukašenka, pridurdamas, kad dabartinė serija, kurią vietos žiniasklaida jau spėjo pavadinti "superserija", gali išspręsti viską.

"Kas laimės, tegu ir žaidžia KHL", - rėžė A.Lukašenka.

Minsko "Dinamo", kurios pagrindą sudaro Baltarusijos nacionalinės komandos žaidėjai, 2018-2019 m. KHL sezone per 62 mačus iškovojo 17 pergalių (2 - po pratęsimo) ir patyrė 45 pralaimėjimus (8 - po pratęsimo) bei su 42 taškais buvo viena čempionato autsaiderių. Tai buvo prasčiausias rezultatas klubui per 11 Kontinentinės lygos sezonų.

Komanda nerungtyniauja Baltarusijos "Ekstra-lygoje", tačiau tai už ją daro "Dinamo" jaunimo klubas.

"Dinamo" ir "Ekstra-lygos" žaidėjų pirmąjį susitikimą 2:4 laimėjo rinktinė, antrajame Minskas atsirevanšavo 2:1, o trečiasis susitikimas vyks šeštadienį, kovo 2-ą dieną.

"Tokiomis rungtynėmis noriu kartu ir įrodyti bei atkreipti dėmesį, kad "Ekstra-lygoje" yra puikių sportininkų ir tai gali būti naudinga naujai formuojant sudėtis", - kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Po nesėkmingo "Dinamo" pasirodymo KHL A.Lukašenka viešai pyko dėl švaistomų lėšų. "Milijonus dolerių investavome,  turėdamas omenyje Minsko ekipą, -  Ir kur jie dabar?", - prieš tai pasiūlęs, kad pergalės ir pralaimėjimai turėtų būti vertinami vienodai brangiai.

"Pralaimėjai - gausi mažiau. Tegu žaidžia už 500 dolerių", - žodžių nerinko Baltarusijos Respublikos prezidentas.

Didžiausias dabartinis Baltarusijos federacijos tikslas - sugrąžinti nacionalinę komandą į Elito divizioną Pasaulio čempionatuose. Tikslo pasiekimui, baltarusiai turi užimti pirmąją arba antrąją vietas Diviziono IA kovose šių metų balandžio 29 - gegužės 5 d. Kazachstane vyksiančiose pirmenybėse.

Pirmoji Baltarusijos rinktinės varžovė bus IB diviziono aukso medalius iškovojusi ir istorinį rezultatą pasiekusi Lietuvos nacionalinė komanda.