Austrijos dvidešimtmečių rinktinė laimėjo paskutiniąsias Pasaulio IA diviziono grupės rungtynes Minske (Baltarusija) 4:1 prieš bendraamžius iš Slovėnijos ir iškovojo kelialapį į Elito pirmenybes.

Slovėnai buvo šių pirmenybių Baltarusijos sostinėje autsaideriai, dar prieš metus laimėję IB divizioną. Tačiau dabar jiems tenka sugrįžti laipteliu žemiau.

Labiausiai slovėnų pergalės ir pasipriešinimo išgyvenimo kovoje tikėjosi turnyro šeimininkai baltarusiai ir latviai. Pastarieji čempionatą užbaigė 2:0 pergale prieš norvegus. Tai Latvijos U-20 rinktinei leido užsitikrinti sidabrą.

Baltarusiai garbės dvikovoje kovos su Danijos jaunimu, tačiau nei vienos, nei kitos šalies ledo ritulininkų galutinės padėties turnyrinėje lentelėje tai nekeis - Baltarusija, turėjusi vilčių prasimušti į Elitinį divizioną, turės tenkintis trečiąja vieta, o danai liks penkti.

Galutinė rikiuotė:

1. Austrija 2. Latvija 3. Baltarusija 4. Norvegija 5. Danija 6. Slovėnija.

Kas pateks į IA divizioną šiuo metu aiškinamasi čempionate Kijeve (Ukraina), kur IB pirmenybėse rungiasi estai, ukrainiečiai, vengrai, prancūzai, lenkai ir italai.