Šiuo metu Lietuvos ledo ritulio čempionate (NLRL) varžosi tik keturios ekipos, visgi pokyčių galima tikėtis jau artimiausioje ateityje. Pranešama, kad lapkričio 9-11 dienomis vyksiančiame Baltijos iššūkio taurės turnyre turėtų būti pristatytas naujasis Baltijos šalių ledo ritulio čempionatas.

Kitose Baltijos valstybėse nacionaliniai čempionatai taip pat nėra itin gausūs. Estijoje, kaip ir Lietuvoje, varžosi vos 4 ekipos, tuo tarpu Latvijos pirmenybių komandų kiekis kiek didesnis – titulo siekia 7 klubai.

Apie tai, jog Baltijos šalys gali rengti vieną čempionatą prasitarė asociacijos „Hockey Lietuva“ valdybos narys Petras Nausėda.

„Esame patrauklūs latvių ledo rituliui ir turime tikslą netolimoje ateityje turėti bendrą Baltijos šalių čempionatą. Lapkričio 9-ą bus pristatymas, nes kitiems metams yra formatas, daugiau komentuoti negaliu“, - vienam Lietuvos portalų sakė P. Nausėda.

Visgi, ar pirmenybėse rungtųsi visos pagrindinės Latvijos ekipos dabar prognozuoti sunku. Netolimoje praeityje Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija“ varžėsi Latvijos pirmenybėse, tačiau galiausiai šios šalies komandos nepanoro važinėti į išvykos rungtynes Lietuvoje ir „Energiją“ norėjo priimti tik su sąlyga, jog visi mačai vyks Latvijoje.

Galbūt latvių požiūris pasikeitė? Atsakymus turėtume sužinoti jau artimu metu.