Lietuvos ledo ritulio čempionato finalo trečiąsias rungtynes Kaune laimėjo Vilniaus "Hockey Punks". Ryškia favorite laikyta reguliariojo sezono nugalėtoja "Kaunas Hockey" pralaimėjo 1:3 (0:0, 0:0, 1:3) ir dabar serijoje iki trijų pergalių sensacingai atsilieka 1-2.

Ketvirtasis ir, galbūt, paskutinis serijos mačas penktadienį vyks Vilniuje. Jei prireiks penktųjų rungtynių, jos bus žaidžiamos Kaune.

Pirmoji rimta proga kilo prie svečių vartų, kai Eduardo Čekmaryovo metimą atrėmė Simas Baltrūnas, o Antonui Šarpanskikhui iš pradžių nepavyko pataikyti į atšokusį ritulį, o kitą jo mėginimą blokavo „Hockey Punks“ gynėjas Valdas Pikčius.

Antroje kėlinio dalyje dažniau vartus atakavo vilniečiai, kurie kartą turėjo ir kiekybinę persvarą, bet „Kaunas Hockey“ vartininkui Pavelui Davydyukui didesnių problemų oponentų bandymai nesukėlė.

Antrąjį kėlinį pavojingu reidu pradėjo „Kaunas Hockey“ puolėjas Pavelas Pravilo, bet atakos pabaigoje jam nuginkluoti S. Baltrūno nepavyko. Netrukus kauniečiai turėjo savo pirmąją galimybę daugumai, tačiau jos metu nieko pavojingo jiems sukurti nepavyko. Nepaisant to, pasibaigus daugumai Romanas Rešetnikovas turėjo idealią progą pelnyti pirmąjį rungtynių įvartį, bet „Kaunas Hockey“ legionierius iš puikios situacijos nepataikė į varžovų vartus.

Tęsiantis rungtynėms šeimininkai vis dažniau leido laiką prie „Hockey Punks“ vartų, kol galiausiai jiems pavyko pasiųsti ritulį į vartus. Tiesa, tai kauniečių puolėjas padarė pažeisdamas taisykles ir įvartis įskaitytas nebuvo.

Antrajame kėlinyje „Kaunas Hockey“ turėjo dar vieną puikią progą įvarčiui, bet vienas prieš vartininką iššokęs E. Čekmaryovas užbaigti išpuolio tiksliu metimu nesugebėjo.

Trečiąjį kėlinį kauniečiai ir toliau žaidė aktyviau už savo varžovus, kur kas dažniau leisdami laiką svečių aikštės pusėje. Galiausiai tolimą Aleksandro Strokino metimą ore pataisęs R. Rešetnikovas privertė kapituliuoti vilniečių komandos vartininką pelnydamas pirmąjį rungtynių įvartį (46:24, rez. perd. A. Strokinas, Egidijus Binkulis).

Įvartį praleidę „pankai“ netruko surengti savąjį atsaką: netoli oponentų vartų ritulį gavęs Aleksejus Kuveka nieko nelaukdamas atliko metimą į vartus, kurio sulaikyti P. Davydyukui nepavyko ir rezultatas tapo lygus (48:17, rez. perd. Denisas Kuzminovas).

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Hockey Punks“ surengė ataką, kurioje kauniečiams pavyko blokuoti Ilja Želtakovo metimą, bet ritulys atšoko Povilui Vereniui, kuris šaltakraujiškai pasiuntė ritulį į „Kaunas Hockey“ vartus (57:30, rez. perd. I. Želtakovas).

Įvartį praleidę kauniečiai metėsi į ataką lyginti rezultatą, bet atsilaikę vilniečiai surengė savo greitą ataką, kurio smaigalyje atsidūrė ir ritulį į vartus pasiuntė Denisas Kuzminovas (58:37, rez. perd. I. Želtakovas, Sergejus Markovskis).

Rungtynių pabaigoje „Kaunas Hockey“ keitė savo vartininką šeštuoju žaidėju, bet įsitvirtinti oponentų zonoje jiems nepavyko, o vilniečiai savo išpuolio metu pataikė į virpstą.