Vyriausias Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjas 45 metų Darius Kasparaitis yra ir garsiausias visų laikų mūsų šalies ledo ritulininkas, rašo sportas.info

Elektrėniškis net 14 sezonų rungtyniavo stipriausioje planetos lygoje NHL, o su Jungtine komanda ir Rusijos rinktine iškovojo visų spalvų olimpinius medalius. Tačiau kartą nedaug trūko, kad lietuvio karjera būtų pasukusi kit keliu.

D. Kasparaitis į Rusiją – Maskvos „Dinamo“ ledo ritulio mokyklą – išvyko būdamas 14 metų. Tačiau po metų vieną dieną iš Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų rungtynių Maskvoje jis negrįžo į „Dinamo“ jaunųjų ledo ritulininkų bendrabutį.

Susitikęs su „Žalgirio“ futbolo sirgaliais, atvykusiais į tuometės SSRS sostinę palaikyti Vilniaus futbolininkų, paauglys taip pasiilgo tėvynės, kad kartu su jais po mačo išvyko į Lietuvą, pasiryžęs mesti aukšto lygio ledo ritulį.

Tolesnę jaunuolio karjerą išgelbėjo jo motina, išsiuntusi sūnų atgal į Maskvą. Daugiau Dariaus į Vilniaus „Žalgirio“ mačus neišleisdavo treneriai.
 
Paklaustas, ar niekada nepagalvojo, kaip būtų pasikeitęs jo gyvenimas, jei paauglystės istorija būtų pasibaigusi taip, kaip sportininkas pats norėjo, D.Kasparaitis sakė: „Nežinau. Visiškai ledo ritulio metęs tikrai nebūčiau. Galbūt būčiau žaidęs „Energijoje“. Buvau labai užpykęs, nepatenkintas, kad mane išvežė atgal. Mama tada taip nusprendė ir tai buvo geriausias sprendimas dėl mano tolesnės karjeros.
 
Velniai žino, kaip viskas būtų susiklostę, jeigu tada būčiau pasilikęs Lietuvoje. Maskvoje man buvo labai sunku. Juk buvau 15 metų vaikas, jau visus metus gyvenantis svetur. Liūdna buvo, buvau pasiilgęs tėvų, draugų. Tiesa, neseniai buvau mėnesį atostogavęs Lietuvoje. Tačiau tai tik dar labiau pagilino tą namų ilgesį ir, nuėjęs pasižiūrėti Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų rungtynių Maskvoje, nė nepajutau, kaip su sirgaliais patraukiau atgal į Lietuvą. Vėliau bėgant laikui keitėsi amžius, sukako 16 metų ir išmokau tuos sunkumus įveikti.“
 
I.Butautas, sportas.info