Lietuvos vyrų ledo rinktinė Pasaulio čempionato IA diviziono pirmenybes Nursultane (Kazachstanas) pradėjo pralaimėjimu, kuris prieš kelerius metus galėtų būti švenčiamas kaip pergalė. Lietuvos ledo ritulininkai po atkaklios kovos 3:4 turėjo pripažinti apie sugrįžimą į Elitinį divizioną svajojančios Baltarusijos komandos pranašumą.

Pralaimėta vos vienu įvarčiu, nors lietuviai startavo puikiai - dar pirmajame kėlinyje įsiveržė į priekį 2:0 ir, jei tik varžybas stebėjo Baltarusijos Respublikos Prezidentas, ledo ritulio fanas Aleksandras Lukašenka, privertė jį rautis paskutinius plaukus. Lietuva turėjo puikią progą išlyginti rezultatą, kada į baltarusių vartus buvo skirtas baudos smūgis, tačiau mūsiškiai baudinio nerealizavo - Arnoldo Boso metimą atrėmė Baltarusijos rinktinės vartininkas.

Po rungtynių kalbintas Lietuvos nacionalinės komandos kapitonas, Lietuvos ledo ritulio federacijos prezidentas Dainius Zubrus kalbėjo, kad susitikimas pradėtas neblogai.

"Pradėjome gera energija, pora įvarčių sugebėjome įmušti. Paskui padarėme kelias klaidas, kurių galbūt nelabai reikėjo padaryti. Galbūt ne patirtis trukdė. Esam jauna komanda", - kalbėjo rinktinės puolėjas.

Pasak jo, jaunai komandai iš tokių klaidų reikia mokytis.

"Mes kaip komnda tikrai nesužaidėm geriausių varžybų šiandien", - sakė D.Zubrus, kuris pats rezultatyviai smūgiavo pirmajame kėlinyje, taip išvesdamas lietuvius į priekį.

Beje, 40-mečio D.Zubraus pelnytas įvartis - pirmasis ilgametės NHL patirties turinčio kapitono įvartis į Lietuvos priešininkų vartus po penkerių metų.

Kitas rungtynes Lietuvos ledo ritulininkai žais po dienos pertraukos, gegužės 1 d. prieš čempionato šeimininkę Kazachstano rinktinę.