Penktadienį Vilniuje šalies ledo ritulio federacija surengė spaudos konferencija, kurioje buvo pristatytas prieš Japonijos rinktinę jau debiutavęs naujasis Lietuvos rinktinės treneris Danielis Lacroixas. Be to, buvo oficialiai pristatyta nuo artėjančio sezono startuosianti bendra Baltijos šalių ledo ritulio lyga.

Apie tai, kaip buvo pasirinktas būtent D. Lacroixas, apie buvusį rinktinės strategą Berndą Haake, šalies ledo ritulio situaciją ir naująją ledo ritulio lygą kiek plačiau sutiko pakalbėti naujai iškeptas asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus.

 - Kiek „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyras prisideda prie rinktinės pažangos?
- Tokie turnyrai yra labai naudingi. Treneriui tai pirmos rungtynės ir nors svarbiausias turnyras bus balandžio pabaigoje vyksiantis pasaulio čempionatas, tačiau treneris daug laiko pasiruošti neturi. Sąlygos nėra pačios geriausios, nėra visų žaidėjų, pavyzdžiui, Ališauskas jau išvažiuoja. Į čempionatą galbūt važiuos tik koks dešimt žaidėjų, tačiau yra kaip yra. Visi stengiasi ir visi nori būti čia, o tokios rungtynės yra labai gerai.

- Kaip bus atrenkamos komandos į Baltijos lygą?
- Tai bus dvi geriausios šalies komandos. Kas geriausiai mūsų čempionate žais, tas papuls į Baltijos lygą. Ateityje mes tikimės padaryti daugiau rungtynių, bet dabar planas šešios rungtynės ir finalinis ketvertas. Norėtume padidinti ir klubų kiekį ir vėliau galbūt daryti pastovų sezoną.

- Kas liečia Lietuvos čempionatą – galbūt ateityje bus daugiau komandų nei keturios?
- Šiuo metu bėda yra čiuožyklos. Žinome, kad Kaunas ir Klaipėda statys čiuožyklas ir tai labai daug pridės visai Lietuvai, nes kalbame apie tikras čiuožyklas, kur eis ir vaikai, ir vyrai. Nėra lengva išlaikyti vaikus, kuriems dabar 17-18 metų, tačiau kai bus stiprios vyrų komandos, tai tie patys vaikai galbūt svajos ir stengsis papulti į vyrų komandą. Tai padaryti be miestų pagalbos neįmanoma, todėl mes į juos kreipėmės ir iš jų pusės taip pat sulaukiame pagalbos.

- Kokie pirmi įspūdžiai su naujuoju treneriu D. Lacroixu?
- Stebėjau rungtynes ir esu patenkintas ir žaidimu, ir tuo, kad toks treneris sutiko atvykti į Lietuvą ir mums padėti. Tai realiai yra NHL treneris, kuris sutiko prisidėti prie Lietuvos rinktinės. Žiūrėjau į treniruotes, mačiau kaip treneriai stengėsi. Visa atmosfera, tiek rūbinėje, tiek ant ledo, sukurta labai puiki.

- Ar ilgai įkalbinėjote trenerį?
- Aš su juo kalbėjau vasaros. Žinoma, buvo ir kiti kandidatai, norėjau asmeniškai susipažinti su kitais treneriais, todėl reikėjo pakeliauti, tačiau mano nuomone, tai buvo geriausias pasirinkimas. Aš jį pažįstu seniai. Mes žaidėme kartu, todėl jis yra labai geras mano  draugas ir jo įkalbinėti ilgai nereikėjo. Jis šiuo metu neturi pastovaus darbo NHL, todėl jam tai buvo iššūkis pamėginti kažką naujo bei susipažinti su Europos ledo rituliu.

- Lietuvos ledo ritulio bendruomenė džiaugės B. Haakė darbu. Kokie jūsų įspūdžiai apie šį trenerį?
- Aš esu labai jam dėkingas, jis labai geras žmogus. Jis mane aplankydavo net ir tada, kai žaidžiau NHL. Aš jam labai daug dėkojau už tai, ką jis padarė Lietuvos ledo rituliui. Kai jis atvažiavo, buvo labai sunkus laikas Lietuvos ledo ritulyje. Aš tęsiu kalbas ir derybas su juo, kad jis nedingtų ir mums padėtų bei neišvyktų iš Lietuvos. Jis turi labai daug pažinčių, taip pat galėtų labai padėti daug jauniems žaidėjams. Aš su juo bendrauju, esu dėkingas ir tikiuosi, kad jis pasiliks Lietuvoje.

 - Pasaulio čempionatą Lietuva laimėjo, tai kodėl treneris pakeistas?
 - Reikia daryti tai, ką reikia. Mes augame kaip komanda, pasiekėme tą aukštesnį lygį ir kovosime su komandomis, su kuriomis mums anksčiau nelabai kaip sekėsi žaisti. Mes turime augti. Nors mes laimėjome Kaune ir žaidėme gerai, tačiau man buvo toks jausmas, kad, žvelgiant į ateitį, reikia naujo trenerio ir gerinti mūsų žaidimą. Aš esu dėkingas B.Haakei, mes toliau bendradarbiaujame, bet man atrodė, kad naujas treneris, kuris būtų kažkiek jaunesnis, įdėtų naujo įdirbio. Mums reikėjo augti, aš esu atsakingas už šį sprendimą. Tikiuosi, kad B.Haakė nepabėgs iš mūsų ir jis toliau mums padės.