eštadienį Elektrėnų ledo arenoje pirmą kartą susirinko Lietuvos iki dvidešimt metų (U-20) rinktinės kandidatai, kurie septynias dienas ruošis šių metų sausio 13-19 dienomis Taline (Estija) vyksiančiam pasaulio IIA diviziono čempionatui.
 
Visgi nuo pat pirmosios stovyklos dienos ant ledo galėjo čiuožti ne visi kandidatai: dėl rungtynių klubuose vėluos 10 ledo ritulininkų.
 
Nors vyriausiasis rinktinės treneris Aleksejus Nikiforovas taip pat dėl klubinių rungtynių į Lietuvą atvyks pirmadienį, tačiau stovykloje - darbinės nuotaikos, o nuo pat pradžių dirbantys žaidėjai klausosi daugybę metų U-18 ir U-20 vyriausiojo trenerio pareigas ėjusio Vilniaus „Geležinio vilko“ mokyklos vadovo Andrejaus Jadkausko bei vartininkų trenerio Simo Baltrūno nurodymų.
 
Vėliausiai prie rinktinės - antradienį - prisijungs JAV rungtyniaujantys Dominykas Motiejūnas, Arvidas Domeika, Karolis Krasilnikovas, Martynas Miliūnas ir Lukas Wascho, dieną anksčiau stovykloje pasirodys Suomijoje žaidžiantys Christianas Volodinas, Martynas Grinius ir Laurynas Lubys bei JAV rungtyniaujantis Patrikas Misiukas, o sekmadienį ant ledo jau čiuoš ir Jaunimo ledo ritulio lygoje (MHL) Rygos „HK Riga“ (Latvija) komandoje rungtyniaujantis Kostas Gusevas.
 
A.Nikiforovas su beveik visais kandidatais jau yra susipažinęs praėjusiais metais, kai vadovavo Lietuvos iki aštuoniolikos (U-18) ledo ritulio rinktinei, kuri taip pat Taline vykusiame pasaulio IIA diviziono čempionate iškovojo sidabro medalius. 
 
Praėjusiais metais treneris U-18 rinktinės stovykloje nematė vos šešių šių metų U-20 komandos kandidatų, kuriems tai yra paskutinis pasirodymas U-20 lygmenyje: Christiano Volodino, Tomašo Krukovski, K.Gusevo, Laisvydo Kudrevičiaus, Patriko Misiuko ir Ignoto Rago.
 
Pasiruošimo stovyklos metu lietuviai Elektrėnuose sužais du draugiškus susitikimus: sausio 8 d. 19:00 val. ir sausio 9 d. 10:30 val. Lietuvos rinktinė jėgas išmėgins su kaimyninės Baltarusijos „Dinamo“ komanda, kuri kovoja aukščiausioje Baltarusijos lygoje.
 
Pasaulio IIA diviziono čempionate Lietuvos rinktinė susikaus su Didžiosios Britanijos, Estijos, Rumunijos, Ispanijos ir Korėjos rinktinėmis.
 
Praėjusiais metais dvidešimtmečiai rungtyniavo IB divizione, tačiau pergalių neiškovojo ir sugrįžo į IIA grupę, kurioje prieš tai net keturis metus iš eilės iškovojo medalius: 2014, 2015 ir 2016 ant kaklo pasikabino bronzą, o 2017 - auksą.
 
Lietuvos rinktinės tvarkaraštis pasaulio IIA diviziono čempionate Taline:
 
2019-01-13 20:00 val. Lietuva - Didžioji Britanija
2019-01-14 20:00 val. Lietuva - Estija
2019-01-16 13:00 val. Lietuva - Rumunija
2019-01-17 13:00 val. Lietuva - Ispanija
2019-01-19 16:30 val. Lietuva - Korėja