Dėl pandemijos nutraukus 2019-2020 m. Lietuvos ledo ritulio čempionatą, galimybės džiaugtis nugalėtojų medaliais neteko ne tik vyrų, bet ir vaikų komandos, buvo sustabdytas ir kas mėnesį Elektrėnuose vykęs pačių mažiausių ledo ritulio žaidėjų Pipirų turnyras, kuriame rungėsi U-9 komandos.

Iki Pipirų turnyro pabaigos, prieš paskelbiant pirmenybių nutraukimą, buvo likęs vos vienas turas balandžio mėnesį, tad finalines kovas nuspręsta surengti vos tik atsiradus galimybei.

Kovą Lietuvoje įvedus karantiną, savo veiklą turėjo nutraukti ir Lietuvos ledo ritulio mokyklos. Daugelis jų treniruotes perkėlė į elektroninę erdvę, kuomet auklėtiniai, kompiuterio ar televizoriaus ekrane matydami pratimus rodantį trenerį, individualiai sportuodavo namuose. Komandinis sportas atviroje erdvėje atnaujintas tik gegužės mėnesį, o į ledo arenas jaunieji sportininkai grįžo birželį, tad didelė dalis ledo ritulininkų nepoilsiavo ir vasarą, taip laisvą laiką skirdami asmeniniam tobulėjimui.

Kad Lietuvos ledo ritulio viltys ir vasarą nenumetė pačiūžų į kambario kampą, buvo matyti ir šį savaitgalį, kuomet Elektrėnuose medalių dalyboms susirinko stipriausios U-9 Lietuvos komandos - dvi Sostinės ledo ritulio akademijos berniukų ekipos ir viena mergaičių, Vilniaus Geležinis vilkas, Klaipėda HC dvi komandos, Kaunas Hockey, Dariaus Kasparaičio ledo ritulio mokyklos, Šiaulių "Šaulio", Klaipėdos "Baltijos", "Skato" ir Kauno "Baltų ainių" auklėtiniai. Į paskutinį turą negalėjo atvykti tik Vilniaus "Hockey Punks" žaidėjai, tačiau be jokios abejonės, juos irgi pasieks turnyro organizatorių įsteigti atminimo medaliai.

Dar kovo mėnesį vykęs 5-asis turnyro turas buvo įgavęs ir tarptautinį mąstą, kuomet jame dalyvavo net trys komandos iš Kaliningrado (Rusija), galimybe debiutuoti ateities varžybose domėjosi ir vaikų klubai iš Latvijos, tačiau koronaviruso plitimas pakoregavo 2019-2020 m. sezono kovas.

Viliamasi, kad jau artimiausiu metu laikantis saugumo reikalavimų jaunieji Pipirai galės pradėti ir 2020-2021 m. pirmenybes. Didelė turnyro žaidėjų dalis, Pipiruose savo įgūdžius tobulinusių ne vienerius metus, jau išaugo U-9 komandų marškinėlius ir netrukus po savaitės debiutuos U-11 A ir B divizionų Lietuvos čempionate, o estafetę ledo raižymui Elektrėnuose perduoda 2012 m. gimusiems ir jaunesniems ledo ritulininkams.

Ateities Lietuvos ledo ritulio žvaigždžių turnyro dvasią siūlome pajusti žiūrint Ledoritulys.lt ir partnerių sukurtą vaizdo klipą iš šių metų kovą vykusio 5-ojo Pipirų turo