Trečiadienį pranešta apie vis daugiau Europoje nutraukiamų ledo ritulio nacionalinių pirmenybių. Prieš tai skelbta, kad 2019-2020 m. sezonas baigiamas anksčiau laiko Austrijoje ir Vokietijoje. Tas paveikė ir įvairaus lygio Vokietijos čempionatuose rungtyniaujančius lietuvius - sezonas baigtas Vokietijos regioninės Oberliga lygos komandose žaidžiantiems Lietuvos rinktinės puolėjams Arnoldui Bosui (Hanoverio "Indians") ir Tadui Kumeliauskui (Rozenhaimo "Starbulls") bei žemesnėje vokiečių lygoje rungtyniaujančiam gynėjui Domantui Čypui. 

Netrukus apie nutraukiamą sezoną pranešė ir Norvegijos ledo ritulio federacija - stabdomi visų divizionų ir amžiaus grupių čempionatai.

Tai palies Lietuvos rinktinės žaidėjus Ugnių Čižą, Paulių Gintautą, Ilją Četverteką, Danielių Bogdziulį ir Danielių Nomanovą.

P.Gintautas ir U.Čižas su Haldeno "Comet" reguliariajame Norvegijos antrojo diviziono sezone užėmė antrąją vietą ir iškovojo galimybę kovoti dėl bilieto į aukščiausiąją lygą, tačiau pereinamasis turnyras - atšauktas.

"Neaišku, ar automatiškai kilsime aukštyn, ar peržaist reiks", - ledoritulys.lt sakė P.Gintautas.

Norvegijos jaunimo lygos Jesheimo "Ullensaker flyers" komandoje rungtyniauja Vilniaus "Hockey Stars" narė Gabija Čemelytė. Jos susitikimai U-13 ir U-16 amžiaus grupėje taip pat atšauktos.

"Jos turėjo vykti artėjantį šeštadienį ir sekmadienį", - pasakojo G.Čemelytė.

Norvegijos ledo ritulio asociacijos Generalinis sekretorius Otta Eide, pirmenybių nutraukimas yra vienintelis teisingas būdas apsaugoti ledo ritulio sirgalius ir žaidėjus nuo galimų pakenkimų sveikatai pasaulyje plintant koronaviruso grėsmei.

"Nemalonus sprendimas, bet šiam momentui sveikata tampa svarbesnė nei sportas", - pranešime cituojamas vienas Norvegijos ledo ritulio vadovų.

Trečiadienį apie sprendimą visiškai nutraukti pirmenybes paskelbė ir Slovakijos aukščiausioji Tipsport lyga. Keliomis dienomis anksčiau buvo priimtas sprendimas sustabdyti čempionatą iki kovo 23 dienos, tačiau šiandien imtasi rimtesnių priemonių.