Šalies ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu bendravo su Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) prezidentu Renė Faseliu. Pokalbyje aptartas Lietuvos pasiryžimas dalį Ledo ritulio čempionato varžybų, turėjusių vykti Minske (Baltarusija), surengti Lietuvoje.

Pasak premjerės, Lietuva pritaria Tarptautinės ledo ritulio federacijos sprendimui atšaukti varžybas Minske, tai jau turėjo būti padaryta ir anksčiau, ir siūlo svarstyti galimybes dalį čempionato varžybų surengti Lietuvoje.

"Organizuoti aukščiausio lygio varžybas Lietuva moka ir tai yra įrodžiusi ne kartą. Logistiškai organizuoti varžybas kaimynėse šalyse, esant pandeminėms sąlygoms, taip pat būtų daug patogiau. Be to Lietuva turi tam reikalingą infrastruktūrą. Todėl pagalbą dalį varžybų organizuoti Vilniuje bei Kaune siūlėme ir Latvijos vyriausybei bei šįryt pokalbyje su tarptautinės ledo ritulio federacijos prezidentu", – Vyriausybės portalas cituoja I. Šimonytę.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėtų vykti gegužės 21–birželio 6 dienomis, jame rungiasi 16 geriausių šalių rinktinių.