Antradienį Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad įdėmiai stebi visuotinę informaciją dėl koronaviruso plitimo. Dar anksčiau IIHF paskelbė, kad dėl viruso grėsmės atšaukia visus kovo mėnesį planuotus tarptautinius turnyrus, tačiau balandžio mėnesio ir tolimesni čempionatai vyks kaip suplanuota.

IIHF prezidento Rene Faselio pasirašytame pranešime teigiama, kad ledo ritulio pirmenybių rengėjai nuolat komunikuoja su IIHF bei Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei vadovaujasi jos teikiamomis rekomendacijomis, o pastarąsias perduoda ir kitoms federacijos narėms.

Anot R.Faselio, kol kas neplanuojama atšaukti jokių balandį ir gegužę numatytų svarbiausių IIHF pasaulinio lygio renginių, nors prieš tai buvo priimti sprendimai dėl kovą turėjusių prasidėti šešių čempionatų, įskaitant ir U-18 IIA diviziono pirmenybes Taline (Estija), kur kovoti turėjo ir Lietuvos jauniai. 

IIHF skelbia, jog sprendžiant pirmenybių atšaukimą, yra vadovaujamasi keliais faktoriais, o pagrindiniai jų - šalies, kurioje vyks čempionatas, vyriausybės sprendimais dėl koronaviruso protrūkio valdymo ir karantino, kelionių apribojimais komandoms dalyvėms, sveikatos saugumo sudarymo galimybėmis žaidėjams, ekipų atstovams, arbitrams, organizatoriams bei atvykstantiems sirgaliams, o taip pat IIHF Medicinos komiteto rekomendacijomis.

IIHF prezidento teigimu, federacijos organizacinis komitetas Pavasario sesijai susirinks kovo 16-18 dienomis. Tuo metu paaiškės ir tolimesnių turnyrų likimai.

Tarptautinė federacija praneša, jog nusprendus atšaukti jau suplanuotas pirmenybes, bus sprendžiamas ir kompensacijos klausimas IIHF narėms, kurių šalyse buvo numatyta organizuoti pasaulio čempionatus.

Artimiausias Lietuvai pasaulio čempionatas - IB diviziono planetos pirmenybės, numatytos balandžio 27 - gegužės 3 dienomis Katovicuose (Lenkija).