Pastaruosius du sekmadienius Vilniaus Pramogų arenoje vyko Ledoritulys.lt organizuojamas 3x3 turnyras. Jame jau dalyvavo daugiau nei 50 jaunųjų ledo ritulininkų. Turnyre žaidžia talentai, gimę 2008-2012 metais.

Džiaugiamės, jog Ledoritulys.lt turnyras pritraukė jaunuosius ledo ritulininkus kone iš visos Lietuvos. Turnyre dalyvavauja Vilniaus mokyklų "Geležinio Vilko", "Hockey Punks Acamdey" ir Sostinės ledo ritulio akademijos auklėtiniai, taip pat elektrėnų atstovai - D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklos vaikai. Į turnyrą atvyko Kauno "Baltų Ainių" ir Šiaulių "Šaulio", HC Klaipėda žaidėjai.

Kaip vyksta turnyras?

Turnyro dalyviai kiekvieną kartą žaidžia su naujais komandos draugais. Juos jie gauna automatinės sistemos pagalba. Vienoje komandoje yra šeši žaidėjai, kurie žaidžia dviem trejetais ir keičiasi kas minutę. 

Pats žaidimas vykdomas abejose aikštės zonose, o rungtynės trunka 20 minučių. Turnyre dalyvaujantys vartininkai vieną kėlinį gina vienos, o kitą - jau kitos komandos garbę, taip rinkdami asmeninius taškus. Su platesnėmis turnyro taisyklėmis galite susipažinti ČIA

Kaip skirstomi taškai?

Komandos nariai, iškovoję pergalę rungtynėse, gauna po 3 taškus savo individualioje statistikoje. Pralaimėjusios komandos nariai taškų negauna. Pratęsimo atveju ir pergalės po baudinių atveju taškai atitinkamai skirstomi - 2 ir 1 (laimėjusiems ir pralaimėjusiems). Šioje vietoje sistema visiškai tokia pati kaip ir profesionaliame ledo ritulyje.

Visgi, turnyre žaidėjai varžosi tarpusavyje, neatstovauja vien tai pačiai komandai, todėl taškų galima užsidirbti ir papildomai. 

Visa ledo ritulio aikštė yra dalinama į tris dalis. Vienoje iš dalių žaidėjai vykdo apšilimą bei dalyvauja rungtyse, kur taip pat gali papildyti savo turimą taškų kraitį - po vieną už teisingai, taikliai arba laiku įvykdytą užduotį.

Po paskutinio etapo Ledoritulys.lt ketina išdalinti greičiausio, taikliausio, drąsiausio žaidėjo ir kitus individualius apdovanojimus. Taip pat renkama geriausia turnyro komanda (šešetas) ir efektyviausiai vartus saugojęs vartininkas. 

Kiek turų dar liko?

Yra suplanuoti keturi Ledoritulys.lt 3x3 turai. Pirmasis vyko gegužės 9, antrasis - 16 dieną. Likę du turai vyks artimiausią sekmadienį bei šeštadienį. 

Kam sekasi geriausiai?

Aikštės žaidėjų kategorijoje šiuo metu lyderiauja Vilniaus "Geležinio Vilko" mokyklos atstovas Martynas Misiukas. Jis yra sužaidęs penkias rungtynes ir surinkęs 28 taškus. Jam už nugaros - du "Sostinės Hockey" žaidėjai Romanas Smirnovas ir Joringis Malakauskas. Jų sąskaitoje atitinkamai 23 ir 22 taškai.

Ketvirta ir penkta vieta šiuo metu atitenka D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklos garbę ginantiems Kerniui Veželiui (20 tšk.) ir Nikitai Bruckij (19 tšk.). Tiesa, elektrėniškių duetas yra sužaidęs po keturis mačus - vienomis rungtynėmis mažiau už lyderių trejetuką.

Šeštoje vietoje taip pat su 19 taškų yra "Sostinės Hockey" atstovė Rugilė Stirnaitė.

Geriausių puolėjų/gynėjų šešetukas bendroje įskaitoje:

bendra iskaita

Geriausių puolėjų/gynėjų šešetukas:

M. Misiukas kol kas yra ir daugiausiai taškų būtent per rungtynes surinkęs žaidėjas. Jo sąskaitoje jų 15 iš 15. Jaunasis "pankas" Benjaminas Lalas taip pat yra laimėjęs visas rungtynes, tokį patį rezultatą užfiksavęs ir Edvinas Grigonis iš D. Kasparaičio ledo ritulio mokyklos.

Geriausių puolėjų/gynėjų šešetukas pagal žaidimo taškus:
zaideju taskai

Tuo tarpu pagal rungčių taškus M. Misiukas pasidalino pirmą vietą su R. Stirnaite. Už nugaros jie paliko net penkis žaidėjus, kurie surinko po 11 taškų.

Geriausių puolėjų/gynėjų šeštukas pagal rungčių taškus:
rungciu taskai

Turnyre iš viso dalyvauja šeši vartininkai. Iš jų trims pavyko atremti bent 80 proc. varžovų smūgių, o geriausiai is visų vartininkų kol kas atrodo D. Kasparaičio LRM auklėtinis Rokas Salecis.

Turnyro vartininkai:

vartininkai
Tiesa, trečiajame ir ketvirtajame ture viskas gali gerokai pasikeisti. Trečiajame etape artėjantį sekmadienį tarpusavyje susigrums daugiausiai taškų turintys žaidėjai, todėl lyderių lentelė po jo turėtų atrodyti kiek kitaip. Tuo tarpu ketvirtajame etape žais jau naujai išryškėję lyderiai, todėl pačios aršiausios ir aštriausios turnyro kovos vis dar priešakyje.