Ledo ritulys yra vienas labiausiai kontakto reikalaujančių sporto žaidimų pasaulyje, todėl dažnai priešininkų susidūrimai baigiasi traumomis.

Ledo ritulininkas, rengdamasis treniruotei ar varžyboms, naudoja bent kelis apsaugų derinius - antkeliai, krūtinė, alkūnių ir kaklo apsaugos, tarpukojis. Bene svarbiausia apsauga - šalmas, nuo stipraus sutrenkimo krentant ar esant kontaktui apsaugantis galvos smegenis.

Šalmas saugo nuo smegenų sukrėtimų, o jo dedamoji dalis - grotelės arba plastikinis stiklas atlieka apsauginę funkciją nuo ritulio pataikymo į veido plotą arba smūgių lazda.

Šalmą su apsauginėmis grotelėmis privalo dėvėti sportininkai iki 18-os metų amžiaus, tačiau dažnai ir vyresni žaidėjai renkasi patikimesnę grotelių apsaugą, kuri kiek riboja matomumą ir sukelia diskomfortą, tačiau apsaugo nuo galimo netikėto lazdos smūgio ar ritulio sukeltos traumos.

Deja, bet kartais ritulys lekia neplanuota trajektorija. Tuo įsitikino ledo ritulį mėgėjiškai žaidžiantis Devonas iš Kolorado valstijos (JAV). Bandymas stabdyti priešininko smūgį jam kainavo aštuonias siūles.