Naujajame Lietuvos U11 B diviziono sezone startuos dvi naujai suburtos mergaičų ledo ritulio komandos. Tai istorinis įrašas Lietuvos ledo ritulyje - šalies moterų ledo ritulio rinktinė tik 2019 m. gruodį pakilo naujam startui pasaulio moterų pirmenybėse Bulgarijoje. 

Savo mergaičių komandas į B diviziono kovas registravo Sostinės ledo ritulio akademija ir Klaipėdos ledo ritulio mokykla "Skatas" - žaidėjos yra gimusios 2009-2013 metais.

Pasak Sostinės ledo ritulio akademijos vadovės Dalios Katulės, mergaitės nori ne tik treniruotis, bet ir žaisti, todėl mergaičių komandų registravimas - didelis postūmis į priekį mergaičių ledo ritulyje. Be to, D. Katulė akcentavo tai, jog turėdamos savo komandą, mergaitės pagaliau turės galimybė pajausti tikrą komandiškumo jausmą. 

"Mergaitėms, kaip ir berniukams, reikia ne tik treniruočių, bet ir rungtynių. Vaikai ateina ne tik treniruotis, jie nori rungtyniauti. Kai mergaitės nėra registruojamos į komandas, joms krenta motyvacija, kadangi treniruotės iš dalies netenka savo tikslo. Galimybė turėti atskirą komandą U11 čempionate yra didelis žingsnis plėtojant mergaičių ledo ritulį. Mūsų mergaičių komanda jau kelerius metus žaidė Pipirų turnyre, tačiau Lietuvos čempionatas yra aukštesnė lyga. Čia mergaitės bus dar labiau matomos, čia jos taps bendros ledo ritulio sistemos dalimi. Jos varžysis su kitomis komandomis ir visiškai nesvarbu, kad žais prieš berniukus. Tai mergaitėms bus smagus iššūkis, o vaikams iššūkiai tikrai patinka. 

Apskritai tai, jog mergaitės kartu žais vienoje savo komandoje - labai motyvuojantis veiksnys. Treniruojiesi ir žaidi kartu, keliauji kartu, kartu sieki bendrų tikslų ir taip išties supranti kas yra komanda. Mūsų akademija sau kelia tikslą išugdyti būsimas Lietuvos moterų rinktinės nares. Siekiame ir manome, jog 10-ies metų laikotarpyje mūsų auklėtinės galės siekti ambicingų tikslų pasaulinėse arenose", -  mintimis su ledoritulys.lt dalijosi D. Katulė. 

Tuo tarpu "Skato" vadovas Eduardas Pavliukovas, teigia, jog visuomet turėjo svajonę suburti moterų ledo ritulio komandą. Ilgametę patirtį turintis ledo ritulio specialistas neslėpė, jog tokį norą paskatino ir jo dukra - E. Pavliukovas norėjo, jog galimybę žaisti ledo ritulį turėtų visi jo vaikai. 

"Turiu du sūnus ir dukrelę. Mano sūnūs yra profesionalūs ledo ritulininkai, vyresnėlis gina Lietuvos rinktinės vartus. Visuomet svajojau, kad ledo ritulį galėtų žaisti visi mano vaikai, todėl norėjau suburti komandą, kurioje rungtyniautų dukra, tuo pačiu apskritai populiarinti moterų ledo ritulį, prisidėti prie jo plėtros Lietuvoje.

Mes jau seniai siekiame mergaites įtraukti į ledo ritulį - pirma Lietuvos žaidėja pradėjusi žaisti kartu su berniukais buvo mano auklėtinė M. Kukanova. Vėliau jos pavyzdžiu pasekė ir treniruotis atėjo P. Tolmačiova bei A. Šeršniova, o vėliau ir dabartinė moterų rinktinės žvaigždė K. Miuller. Turėjome svajonę, kad galiausiai mergaitės galėtų turėti savo komandą, dirbome ta kryptimi ir dabar turime rezultatą. Tai mane labai džiugina", - sakė E. Pavliukovas. 

Iš viso Lietuvos vaikų U11 B diviziono čempionate varžysis net 12 ledo ritulio mokyklų ir akademijų komandų. Numatoma pirmenybių pradžia - rugsėjo pabaiga.