Lietuvos ledo ritulio rinktinė iškovojo itin svarbią pergalę Pasaulio čempionato IA divizione. Kazachstane vykstančiose pirmenybėse lietuviai 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pranoko favorite laikytą Pietų Korėjos komandą.

Primename, kad tai buvo ketvirtasis Lietuvos rinktinės mačas. Iki tol mūsiškiai buvo patyrę tris pralaimėjimus.

Nepaisant pergalės lietuviai dar nėra tikri ar pirmenybėse neliks paskutiniai. Tokiu atveju mūsiškiai turėtų sugrįžti į IB divizioną. Visgi, dabar Lietuvos rinktinės kur kas geresnės - palankiai susiklosčius aplinkybėms ir paskutiniame mače pranokos slovėnus yra galimybė iškovoti bronzos medalius.

Plačiau apie rungtynes:

Rungtynių pradžioje Lietuvos rinktinė daugiau valdė ritulį bei kūrė daugiau progų, deja jų įvarčiu paversti nepavyko. 7 minutę lietuviai turėjo pirmą realią progą pasižymėti, bet Tado Kumeliausko smūgį atlaikė varžovų vartininkas. 14-ą mačo minutę T. Kumeliauskui galiausiai pavyko pasižymėti, kai lietuviai žaidė daugumoje (13:16, Nerijus Ališauskas, Antanas Bosas).

Antrojo kėlinio pradžioje korėjiečiai pasiuntė ritulį į tinklą, tačiau po peržiūros teisėjai nusprendė įvarčio neįskaityti. A. Bosas netrukus nepasinaudojo puikia proga padvigubinti persvarą. Kėlinio viduryje Dainius Zubrus gavo 2 baudos minutes, bet lietuviai apsigynė. Pačioje pabaigoje Lietuvos rinktinė mušė įvartį, bet teisėjai nusprendė, kad tai buvo padaryta jau po laiko.

Trečio kėlinio pradžioje korėjiečiai lygino rezultatą. Azijos atstovai visiškai perėmė rungtynių kontrolę, bet nepaisant to dešimtą kėlinio minutę Lietuvos rinktinė dar kartą išsiveržė į priekį, kai pasižymėjo Paulius Gintautas (09:32, Artūras Katulis). Iki rungtynių pabaigos komandoms daugiau pasižymėti nepavyko ir Lietuvos rinktinė iškovojo pirmą pergalę.