Edmontone (Kanada) vykstančiame pasaulio jaunimo iki 20 metų čempionate sužaisti pusfinalio mačai po kurių paaiškėjo, jog finalinėse rungtynėse stebėsime Šiaurės Amerikos derbį tarp Kanados ir Jungtinių Valstijų rinktinių.

Nors buvo tikimasi atkaklios kovos, savo pusfinalio mačą kanadiečiai laimėjo be vargo. Jie 5:0 (3:0, 1:0, 1:0) sutriuškino bendraamžius iš Rusijos.

Pergalės pamatus šeimininkai pasiklojo dar pirmajame kėlinyje, jie atliko 16 smūgių, kai oponentai tik 7 ir šešioliktą mačo minutę jau triuškino rusus trijų įvarčių skirtumu.

Kol kas Kanados rinktinė čempionate - tiesiog nesustabdoma. Tai buvo šeštoji jos pergalė iš tiek pat galimų.

Kitame mače amerikiečiai po atkaklios kovos 4:3 (1:1, 2:0, 1:2) pranoko Suomijos rinktinę. Pergalę JAV komanda iškovojo pačioje rungtynių pabaigoje.

Antrajam kėliniui artėjant prie pabaigos amerikiečiai pelnė du įvarčius paeiliui ir įgijo solidesnį pranašumą (3:1), visgi suomiai parodė charakterį ir pasižymėję dvyliktą ir septynioliktą trečio kėlinio minutėmis rezultatą išlygino.

Atrodė, kad rungtynės kelsis į pratęsimą tačiau prieš paskutinę pagr. laiko minutę ritulį į suomių vartus pasiuntė Arthuras Kaliyevas ir pergalę pasiekė JAV žaidėjai.