Jau pirmadienį Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pradės savo pasirodymą pasaulio čempionato IIA grupės turnyre. Po beveik du metus trukusios pertraukos U-20 rinktinės nariai bus pirmieji sugrįžę į IIHF rengiamų pasaulio čempionatų katilą ir vėl gins šalies garbę svarbiausiame savo amžiaus grupės metų turnyre.

Pasiruošimą pasaulio čempionatui rinktinė pradėjo dar lapkritį išvykdami į Taliną, kur mūsų šalies jaunimo rinktinė pasidalino po pergalę su aukštesniame divizione kovosiančia Estijos rinktine. Gruodį rinktinė pasiruošimą pratęsė penkių dienų stovykla Vilniuje, o galiausiai išvyko į Rumuniją, kur ne tik treniravosi, bet ir sužaidė dvi kontrolines akistatas su būsimais varžovais – Didžiąja Britanija ir Pietų Korėja. Rungtynėse su britais pergalę iškovojo varžovai, bet lietuviai atsitiesė įveikdami korėjiečius.

Vertindamas komandos pasiruošimą turnyrui rinktinės vyriausias treneris Dougas Boulangeris išskyrė mūsų rinktinės norą tobulėti, pabrėždamas, jog kieto charakterio rinktinė bus neparanki varžovė visiems oponentams, o kovingumas yra užkoduotas į lietuvių DNR.

„Mes esame labai patenkinti savo pasiruošimu, manau, kad mes tobulėjome kiekvieną dieną. Vaikinai parodė, kad yra imlūs, klauso nurodymų ir mes sunkiai dirbome kiekvieną dieną. Man labai patinka rinktinės vaikinų nusiteikimas, tiek ir treneriai, tiek ir personalas neturi jokių nusiskundimų dėl jų atsidavimo ir pasiaukojimo dėl savo šalies.

Lyginant pasiruošimo stovyklą Taline ir Vilniuje, turime nemažai naujų veidų, kurie prisijungė prie komandos. Tai pridėjo mums intensyvumo, mes blokuojame daug metimų ir esame ta komanda, prieš kurią žaisti sunku, nes mes niekada nepasiduodame ir visada spaudžiame oponentus visoje aikštėje“, - prieš čempionatą Rumunijoje kalbėjo rinktinės treneris.

Po dviejų metų į pasaulio čempionatus sugrįžtančioje rinktinėje netrūks naujokų, o treneris pripažįsta, jog kai kurių gerų žaidėjų teko atsisakyti žvelgiant į bendrus komandos interesus.

„Ar šioje komandoje yra visi geriausi šios kartos žaidėjai? Manau, kad ne. Visgi, nors pas mus yra ne visi individualiai geriausi žaidėjai, bet tai yra geriausia komanda, kokią mes galėjome surinkti. Žaidėjus mes pasirinkome su mintimis, kad jie išpildys jiems skirtas roles.

Kai kurie labai geri žaidėjai liko namuose, nes jie nedegė noru žaisti už rinktinę ir mes tokių žaidėjų savo komandoje nenorime. Turime 20 žaidėjų, kurie daro viską ką gali, nori čia būti ir aukojasi dėl rinktinės. Dėl to mes tikrai turime geriausią įmanomą surinktą komandą.“

Pirmadienį 16:30 val. Lietuvos rinktinė pradės savo pasirodymą turnyre su iš aukštesnio diviziono iškritusia Italija, kuri yra laikoma pagrindine favorite sugrįžti į IB divizioną. Kalbėdamas apie didžiausius rinktinės laukiančius iššūkius prieš čempionato startą, D. Boulangeris išskyrė būtinybę gerinti žaidimą prie mėlynosios linijos.

„Mūsų laukiantys iššūkiai yra susiję su ritulio valdymu prie mėlynosios linijos. Turime pagerinti šį žaidimo aspektą. Kiekvieną dieną mes tobulėjame bei kuriame vis geresnę komandinę atmosferą ir tikiu, kad mūsų čempionate laukia kažkas ypatingo.“

Pasaulio jaunimo IIA diviziono čempionatas Rumunijoje vyks gruodžio 13-19 dienomis. Šešių komandų turnyrą lietuviai pradės dvikova su Italija, o vėliau jų lauks Didžiosios Britanijos, Rumunijos, Ispanijos ir Pietų Korėjos rinktinės.