Vos už trijų savaičių Lietuvos jaunių iki 18-kos metų rinktinė kils į iki šiol svarbiausią savo karjeros startą – jaunieji šalies ledo ritulininkai pradės pasaulio jaunių II diviziono A grupės pirmenybes, kuriose šį kartą būtent mūsų šalies atstovai bus pirmenybių šeimininkai, o visos akistatos įvyks Elektrėnų ledo rūmuose. Artėjant už dviejų savaičių startuojančiai pasiruošimo stovyklai, savo mintimis apie nuveiktus ir dar laukiančius darbus pasidalino rinktinės treneris Dougas Boulangeris.
 
Prieš laukiančią Lietuvos rinktinės stovyklą bei būsimą čempionatą mūsų rinktinės treneris D. Boulangeris dar kartą norėjo priminti tai, ką jis jau kartojo rinktinės stovyklos metu gruodį. Jo teigimu, svarbiausia šioje ekipoje yra žaidėjų noras bei pasiaukojimas, į šoną nustumiant savo asmenines ambicijas. Kanadietis pabrėžė, jog visiems rinktinės nariams bus skirtos rolės, kurias jie turės vykdyti, o dabar svarbiausia bus visą šią sistemą įskiepyti ir gruodį stovykloje nebuvusiems žaidėjams.
 
„Tai yra čempionatas, kuriame aukotis turės kiekvienas vaikinas. Aš galiu jums pasakyti tai, ką aš sakiau pirmą kartą susirinkęs su komanda: kai tu statai namą, tu turi turėti architektą, statybininką, elektriką, santechniką ir daugybę kitų skirtingų profesijų žmonių, kad tas namas būtų pastatytas. Taip pat yra ir komandoje, kiekvienas žaidėjas turi žinoti savo rolę ir ją atlikti. Tą mes stengėmės įskiepyti gruodį, o žaidėjai, panašu, kad pozityviai priėmė mūsų mestas užduotis. Dabar turėsime tą patį padaryti su naujai atvykstančiais žaidėjai: surasti jiems tinkamą rolę, išaiškinti jiems tenkančias užduotis ir viltis, kad negalvodami apie nieką kitą jie padarytų viską ko reikia pasiekti pergalei“, - apie būsimą čempionatą kalbėjo Šveicarijoje dirbantis treneris.
 
Lietuvos jaunių rinktinė prieš artėjantį čempionatą turėjo susitaikyti su rimtu nuostoliu puolime. Rinktinei padėti negalės rezultatyviausias praėjusių metų rinktinės žaidėjas ir šiemet kapitonu išrinktas Martynas Grinius. Nepaisant šio praradimo, to sureikšminti nenorėjęs rinktinės vyriausiasis treneris teigė, kad ši ekipa turi būti pasiruošusi bet kokiam scenarijui, kaip pavyzdį pateikdamas ir rinktinės trenerių štabą.
 
„Kiekvienose rungtynėse turės atsirasti žaidėjų, kurie prisiims daugiau atsakomybės. Svarbiausia komandoje ir yra tai, kad iškritus lyderiui, kiti žaidėjai žengtų žingsnį į priekį ir nuveiktų didesnį darbą. Taip yra su žaidėjais, taip turėtų būti ir su treneriais: jei mane išspirtų iš rungtynių, mano vietą turėtų užimti vienas iš trenerių štabo narių, kuris turėtų atlikti tą patį laukiantį darbą. Žinoma, mes to nenorime, bet tokiems dalykams reikia pasiruošti.“
 
Nepaisant to, jog būsimoje rinktinės stovykloje svarbiausia bus siekti pratęsti gruodį pradėtus darbus, žaidėjų laukia ir darbas sporto salėje bei tarpusavio supratimo gerinimas. Pasidžiaugęs tuo, jog turint daugiau laiko ir komandai gyvenant kartu, jis galės į dienotvarkę įtraukti ir šiuos svarbius aspektus, D. Boulangeris taip pat atskleidė ir tai, kad treniruočių planas jau sudėliotas, o dabar bandoma viską suderinti taip, jog visi į stovyklą atvykę jos dalyviai neturėtų sukti galvos dėl nieko kito, kaip tik ledo ritulio.
 
„Prieš čempionatą laukiančią savaitę mes prie treniruočių ant ledo pridėsime ir apsilankymus sporto salėje. Gruodį neturėjome tam laiko, tačiau mes norime parodyti žaidėjams reikiamus pratimus ir ką jiems reikia daryti, jog stiprėtų ir tobulėtų. Taip pat turėsime komandos tarpusavio supratimą gerinančių pratimų. Mums labai svarbu, jog rinktinėje vyrautų puiki atmosfera, o aikštėje žaidėjai žinotų ko laukti iš savo komandos draugų. Tai itin svarbus akcentas realizuojant kiekybines persvaras ir neutralizuojant mažumas. Manau, kad šiuo klausimu mums daug padės ir tai, jog dabar visi žaidėjai gyvens kartu ir 24 valandas per parą bus su komandos draugais.
 
Jeigu kalbėtume specifiškai apie ledo ritulį, tai laukia darbas su naujai atvykstančiais žaidėjais. Turėsime juos integruoti į komandą, įvesti į specialiąsias komandas, kad jos galėtų sėkmingai atlikti savo darbą pasaulio čempionate Elektrėnuose.
 
Šiuo metu mes bandome paruošti kiekvieną rinktinės narį, kad jis žinotų savo funkcijas ir ką jam reikės atlikti. Su treneriais stengiamės maksimaliai tiksliai įvertinti tai, ką ledo ritulininkai gali atnešti į komandą ir kaip mums tai geriausiai integruoti į mūsų taktines schemas, kurios jau paruoštos. Taip pat jau dabar esu paruošęs ir visą treniruočių planą, o dabar mes bandome viską suderinti. Sakydamas tai, turiu omenyje tai, kad atvykus į treniruočių stovyklą nebūtų jokių klaustukų – viskas būtų tiksliai sudėliota, paaiškinta ir nekeltų jokių klausimų. Taip žaidėjai galėtų atvykti neturėdami jokių kitų minčių, tik tai, kaip laimėti rungtynes.“
 
Lietuvos jaunių rinktinės stovykla startuos kovo pabaigoje, o po savaitės, balandžio 7 dieną, rinktinė pradės kovas pasaulio jaunių čempionato IIA diviziono turnyre rungtynėmis su Estijos bendraamžiais.