Pasaulyje pavasarį netikėtai įsisiūbavo koronaviruso sukelta pandemija. Dėl to visame pasaulyje stojo sporto renginiai. Ne išimtis ir ledo ritulys. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, ką ledo ritulio pasaulis prarado dėl netikėtai užklupusios krizės.

Atšaukti čempionatai

Ledo ritulyje, skirtingai nei daugelyje kitų sporto šakų, pasaulio čempionatas vyksta kasmet. Įvairaus pajėgumo divizionuose santykius aiškinasi ne tik vyrų ir moterų, bet ir jaunimo rinktinės.

Šiemet pasaulio pirmenybių Elito divizionas turėjo vykti dviejuose Šveicarijos miestuose. Lietuvos rinktinė turėjo grumtis IB divizione ir siekti po metų pertraukos grįžti į sau rekordinį IA divizioną.

Visgi, tarptautinė ledo ritulio federacija dar pandemijos pradžioje pranešė, jog visi renginiai tikrai yra atšaukiami metams, tad tarptautinių turnyrų fanai liko smarkiai nusivylę. Prieš metus turbūt už tai kazino nebūtų statęs niekas – tačiau nutiko taip, kaip nutiko. Realybe virto pats juodžiausias ir sunkiai įsivaizduojamas scenarijus.

Europoje stojo beveik viskas

Ledo ritulio Čempionų lyga spėjo baigti savo kovas, kadangi čia nugalėtojai paaiškėja dar vasario mėnesį, tačiau kitoms pirmenybėms taip nepasisekė. Didžioji dalis šalių sustabdė savo nacionalines pirmenybes.

Lietuvos ledo ritulio čempionas (NLRL) tuo metu jau artėjo prie pabaigos – klubai aiškinosi santykius atkrintamosiose varžybose, bet šį čempionatą taip pat teko stabdyti dėl kilusios pandemijos.

Bene skaudžiausias praradimas Europos ledo ritulio fanams – Kontinentinė ledo ritulio lyga (KHL). Čia taip pat jau buvo startavę atkrintamosios, bet pirmenybės baigtos taip ir nebuvo. Iš pradžių lygos vadovai delsė atšaukti čempionatą, tačiau vėliau apie tai, jog nebetęs kovų pradėjo pranešinėti patys klubai ir KHL vadovai nusprendė oficialiai sezoną traktuoti kaip neįvykusi.

Tiesa, Lietuvos ledo ritulio fanams tai, galbūt, nėra tokia skaudi žinia. Iš čempionato jau buvo pasitraukusi Baltijos šalyse palaikoma Rygos „Dinamo“ su Nerijumi Ališausku. Ji nepateko į atkrintamąsias varžybas. Apskritai rygiečių žaidimas šį sezoną buvo tarsi lošimų automatai – visiškai nenuspėjamas ir nestabilus.

NHL sustabdyta, bet turėtų grįžti

Vienintelė gera žinia, jog pajėgiausia lyga pasaulyje NHL turėtų pratęsti sezoną. Lygos vadovams ir lygos žaidėjų asociacijai (NHL PA) pavyko susitarti, todėl realu, jog čempionatas į arenas grįžtų liepos mėnesį.

To šiuo metu laukia ledo ritulio fanai visame pasaulyje.

Kita vertus, klubai greičiausiai bus prastesnės formos, kadangi, sutikite, žaidybinės praktikos stoka nesijausti tiesiog negali. Be to, kovos vyks be žiūrovų, kas tikrai atima dalį ledo ritulio žavesio.