Pasaulio ledo ritulio I-ojo divizono kovos jau persirito į antrąją pirmenybių pusę - komandos sužaidė po trejas rungtynes, išryškėjo čempionato lyderiai ir autsaideriai. 

Aistros verda ne tik Kaune, kur dėl aukso ir patekimo į aukštesnį lygį kovoja lietuviai, bet ir Vengrijos sostinėje Budapešte - ten čempionato šeimininkai vengrai, lietuvių kaimynai lenkai, britai, slovėnai, italai ir kazachstaniečiai žaidžia dėl aukščiausios prabos medalių ir dviejų vietų Elitiniame divizione.

Jeigu B grupėje jau yra ryški čempionato favoritė Lietuva, A kovose Kazachstanas, Italija ir Didžioji Britanija yra surinkusios po vienodą taškų skaičių - 6 (po 2 pergales ir 1 pralaimėjimą). Rinktinių pozicijos turnyrinėje lentelėje skiriasi tik dėl to, kad kiekviena jų turi skirtingą ir palankesnį įmuštų ir praleistų įvarčių balansą (atitinkamai 9:4, 8:4, ir 9:10).

D.Britanijos nacionalinei komandai toks rezultatas, bent jau kol kas, yra ypatingai geras - net ir neigiamas įmuštų ir praleistų įvarčių santykis leidžia būti tarp trijų pajėgiausių A grupės rinktinių, nors dar pernai britai kovėsi ir laimėjo B grupę. Tiesa, D.Britanijos ledo ritulininkų sėkmė turėtų įkvėpti ir lietuvius, kurie šįmet, besiruošdami B grupės kovoms Kaune, kontrolinėse rungtynėse dukart parklupdė britus 3:2 ir net 7:2.

Sumaištį į turnyrinę lentelę įnešė ir trečiadienio Kazachstano bei Italijos kova - italai nugalėjo kazachstaniečius sausai 3:0, nors čempionato pradžioje sugebėjo 2:3 nusileisti kol kas šeštoje grupės vietoje žengiančiai ir ant iškritimo ribos į B grupę esančiai Vengrijai.

A grupės turnyrinės lentelės apačioje tokia pati situacija, kaip ir viršuje - trys rinktinės su vienodu taškų balansu - po  vieną pergalę ir du pralaimėjimus turi slovėnai, lenkai ir vengrai (įvarčių santykis - 7:8, 8:10 ir 4:9).

Viską išspręs artimiausi mačai - jau ketvirtadienį lenkai susitiks su vengrais - po šio susitikimo viena iš nacionalinių rinktinių tikrai šaus į viršų, kitą palikdama užnugaryje. Penktadienį Kazachstanas aiškinsis santykius su Slovėnija, o Italija sužinos, koks iš tiesų yra Didžiosios Britanijos nacionalinės komandos meistriškumo lygis.

Šeštadienį, kaip ir B grupėje, vyks finalinės kovos - kazachai žais su lenkais, slovėnai su italais, o vengrai su britais.

Tad A grupėje galimi dar įvairūs vietų dalybos scenarijai. Tačiau dabar galime kiek drąsiau bandyti ir numatyti ateitį - jeigu lietuviams visgi pavyksta laimėti B grupę ir pasipuošti aukso medaliais, kitais metais Lietuva rungtyniaus jau su pajėgesniais priešininkais, tarp kurių gali būti visi A grupės varžovai - Kazachstanas, Italija, D.Britanija, Slovėnija, Lenkija ir Vengrija.

Nereikia pamiršti, jog gegužės 5 dieną Danijoje startuoja ir Elitinio diviziono kovos, o joms pasibaigus, blogiausiai pasirodžiusios dvi komandos kris laipteliu žemyn į A grupę. Jei remtis 2017 m. rezultatais, silpniausios Elito komandos buvo į I-ojo diviziono A grupę iškritusios Italijos ir Slovėnijos komandos, tačiau per vieną pralaimėjimą nuo iškritimo buvo ir gilias ledo ritulio tradicinas puosėlėjantys slovakai. Taip pat bus įdomu pamatyti, kaip Elite atrodys iš I-ojo diviziono į aukščiausią lygį sugrįžtantys austrai bei korėjiečiai.

Bet kol kas reikėtų koncentruotis į bendrą Lietuvos rinktinės ir šalies ledo ritulio tikslą, kurį įvardija rungtynių Lietuva-Japonija kapitonas, gynėjas Darius Kasparaitis:

"Mūsų tikslas vienas – laimėti aukso medalį. Viskas eina kaip suplanuota".

A grupės turnyrinė lentelė po trijų rungtynių

Vt. Komanda GP W OTW OTL L GF:GA PTS
 
1 KAZACHSTANAS 3 2 0 0 1 9:4 6
2 ITALIJA 3 2 0 0 1 8:4 6
3 DIDŽIOJI BRITANIJA 3 2 0 0 1 9:10 6
4 SLOVĖNIJA 3 1 0 0 2 7:8 3
5 LENKIJA 3 1 0 0 2 8:10 3
6 VENGRIJA 3 1 0 0 2 4:9 3

G - žaista rungtynių, W - laimėta, OTW - laimėta po pagrindinio laiko, OTL - pralaimėta po pagrindinio laiko, L - pralaimėta, GF:GA - įmušta:praleista, PTS - taškai.

Nuotr. wmia2018.iihf.hockey