Lietuvos ledo ritulio rinktinė jau kitą savaitę rinksis į šalies sostinę, kur jie lapkričio 8-11 dienomis sieks pradžiuginti Vilniaus „Pramogų“ arenoje susirinkusius gerbėjus ir padovanoti jiems „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyro nugalėtojų trofėjų. Neabejotinai ilgiausią kelią norėdamas padėti rinktinei iš nacionalinėje ekipoje rungtyniausiančių žaidėjų turės įveikti Ilja Četvertakas, kuris nepaisant jo laukiančios ilgos kelionės, nekantrauja prisijungti prie rinktinės ir su ja stoti į kitą savaitę lauksiančias akistatas.
 
21-erių metų puolėjo karjera šį sezoną pasuko į Kanadą – lietuvis prisijungė prie „Niagara-on-the-Lake Nationals“ komandos, kuri varžosi GMHL lygoje. Vos atvykęs į šias jaunimo pirmenybes I. Četvertakas pradėjo dominuoti šiame lygyje ir per 13 mačų jau surinko 59 rezultatyvumo balus (26 įvarčiai ir 33 rezultatyvūs perdavimai) bei yra sunkiai sustabdomas kiekvienose šios lygos rungtynėse, pagal rezultatyvumą pirmaudamas visoje lygoje.
 
Visgi, GMHL nėra aukščiausios klasės pirmenybėse, o būtent žaidimas ne pačiame aukščiausiame lygyje buvo pagrindinė priežastis, kodėl puolėjas nusprendė nekreipti dėmesio į jo laukiančią ilgą ir varginančią kelionę.
 
„Apie tai, kad dalyvausiu „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre žinojau jau prieš išvykdamas rungtyniauti į Kanadą. Tokį sprendimą lėmė tai, jog šį sezoną rungtyniauju, švelniai sakant – ne pačiame aukščiausiame lygyje, o turnyras Vilniuje žada būti aukšto lygio, tad reikia patikrinti save ir tokiame lygyje (juokiasi). Būtent dėl to labai laukio šio turnyro“, - geros nuotaikos nestokojo I. Četvertakas.
 
Turnyre Vilniuje pamatysime kiek pasikeitusią Lietuvos rinktinę, tačiau I. Četvertakas neabejoja, jog rinktinėje ir toliau išliks puiki atmosfera, o į nacionalinę ekipą pakviesti žaidėjai kovingai ruošis naujiems iššūkiams.
 
„Nepaisant pokyčių, žinau, kad turėsime gerą, draugišką ir kovingą žaidėjų kolektyvą. Bus labai įdomu pažiūrėti kaip keisis Lietuvos rinktinės žaidimas prie jos vairo stojus naujam treneriui. Pats į rinktinę atvykstu tik su geromis emocijomis, nes manau, jog smagiai praleisime laiką, nes buvimas rinktinėje yra maloniausias dalykas visame sezone. Dėl to niekas tikrai nesikeičia, tad šiuo klausimu esu ramus“, - teigė žaidėjas.
 
Į Lietuvą I. Četvertakas sugrįš ne tik atstovauti Lietuvos rinktinei, tačiau ir tikisi padėti „Geležinio Vilko“ komandai nutraukti šešių iš eilės pralaimėjimų seriją Lietuvos pirmenybėse. Puolėjas yra registruotas „vilkų“ komandos paraiškoje, o pats ledo ritulininkas atskleidė, jog Vilniaus komandos gerbėjai turėtų jau netrukus jį išvysti apsivilkusį šios ekipos marškinėliais.
 
„Šansai išvysti mane Lietuvos čempionate – dideli, nes po turnyro Vilniuje planuoju kurį laiką pasilikti šiame mieste. Žinau, jog „Geležinio Vilko“ komanda lapkričio 13 dieną žaidžia Lietuvos čempionato rungtynes, tad tikriausiai būsiu registruotas šiam mačui.“
 
Kalbėdamas apie laukiančias kovas „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ turnyre Lietuvos rinktinės puolėjas neslėpė, jog pajėgūs varžovai nuteikia kovingai, o šalies ledo ritulio gerbėjams jis prižada greitą ir kovingą žaidimą.
 
„Į turnyrą atvažiuos geros komandos, su kuriomis kaudamiesi atiduosime visas jėgas, kad padovanotumėme žiūrovams ne tik geras emocijas, tačiau ir greitą bei kovingą žaidimą. Į „Pramogų“ areną atvyksiantiems žiūrovams galiu patarti šiltai apsirengti bei pasiruošti tikram ledo ritulio mūšiui!“