Pasaulio jaunimo čempionato (iki 20 metų) finalinėse rungtynėse fantastišką pergalę pasiekė Kanados rinktinė. Pastaroji kovoje dėl aukso trečiajame kėlinyje turėjo dviejų įvarčių deficitą, tačiau galiausiai net be pratęsimo 4:3 (0:0, 1:2, 3:1) pranoko rusus ir triumfavo Elito divizione.

Dešimtą antro kėlinio minutę Rusijos rinktinė išsiveržė į priekį po to, kai žaidžiant daugumoje pasižymėjo Nikita Aleksandrovas. Visgi, visai netrukus patys rusai liko žaisti 3 prieš 5, o tai baigėsi išlyginamuoju Dylano Cozenso įvarčiu. Panašu, jog rusų tai neišblaškė ir dar po kelių minučių Grigorijus Denisenko savo komandai sugrąžino minimalų pranašumą.

Devintą trečio kėlinio minutę Maksimas Sorkinas pasiekė trečią Rusijos rinktinės įvartį ir smarkiai priartino savo komandą prie pergalės, tačiau būtent tuomet Šiaurės Amerikos atstovai pademonstravo charakterį.

Dviejų įvarčių pranašumą rusai išlaikė vos 34 sekundes - jį iki minimalaus labai greitai sumažino Connoras McMichaelas. Dar po dviejų minučių Barrettas Haytonas, jo komandai žaidžiant daugumoje, lygino rezultatą. O 57-ą susitikimo minutę į rusų vartus skriejo ir pergalę kanadiečiams atnešęs Akilo Thomaso įvartis.

Primename, kad finalininkės akis į akį susidūrė ir B grupėje. Tuomet rusai sensacingai triuškino oponentus net 6:0. Nepaisant to, Kanados rinktinė grupės galutinėje turnyrinėje lentelėje liko pirma, o rusai - treti.

Kelyje iki finalo kanadiečiai pranoko slovakus ir suomius, o Rusijos komanda eliminavo šveicarus ir švedus.

Trečią vietą pirmenybėse iškovojo Švedijos rinktinė, tuo tarpu kovą dėl išlikimo pralaimėjo ir Elito divizioną palieka Kazachstano jaunimas.