Jau už kiek mažiau nei mėnesio Elektrėnuose startuos pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono turnyras, kuriame vilčių pakovoti dėl aukso neatsisakys ir Lietuvos jaunių rinktinė. Artėjant čempionatui yra ir ne pačių maloniausių naujienų: rinktinei padėti negalės neseniai operaciją iškentęs kapitonas Martynas Grinius, tačiau jo ir komandos vyriausiojo trenerio Dougo Boulangerio teigimu, nepaisant nuostolių, Lietuvos rinktinė sustoti nežada ir toliau judės į priekį siekdami aukščiausių tikslų.
 
Sezoną sujaukusios peties problemos eliminavo kapitoną iš pirmenybių
 
Pastaruosius porą sezonų vienu iš Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinių lyderių buvusio M. Griniaus pastarasis mėnuo gerokai skyrėsi nei kitų šios rinktinės kandidatų. Suomijos jaunių aukščiausios lygos „Sport“ klube rungtyniaujantis 17-metis turėjo priimti nelengvą sprendimą ir ryžosi atlikti ilgai atidėliotą peties operaciją. Po sėkmingos operacijos praėjus vos porai savaičių, jaunasis ledo ritulininkas jau dabar neslepia nekantraujantis vėl užlipti ant ledo.
 
„Prieš porą savaičių man išoperavo petį, tad dabar atlikinėju reabilitaciją. Jau dabar labai noriu čiuožti ir ant ledo tikiuosi žengti kaip įmanoma greičiau. Viliuosi jau kitą savaitę pradėti aktyviai sportuoti ir atlikti pratimus, kuriuos man leis daryti daktarai, tačiau iš pradžių veikiausiai teks viską pradėti nuo dviračio. Visgi, iki mano sugrįžimo į dvikovas dar praeis nemažai laiko: į kontaktinį žaidimą galėsiu sugrįžti tik po pusės metų“, - kalbėjo Suomijoje besimokantis lietuvis.
 
Peties problemos ramybės žaidėjui nedavė jau nuo pat sezono starto. Jau tuomet Martynui daktarai siūlė atlikti operaciją, bet puolėjas bandė ją atkelti iki sezono finišo bei sėkmingai debiutavo aukščiausioje Suomijos jaunių lygoje, taip nustebindamas net ir savo komandos trenerius.
 
„Manau, kad šis sezonas susiklostė tikrai visai gerai. Dėl mano sėkmingo žaidimo buvo nustebę ir patys komandos treneriai, nes tokių rezultatų iš manęs jie nelaukė. Visgi, aš tikrai nesu paties stipriausio sudėjimo, tad jie galvojo, jog prieš fiziškai stipresnius žaidėjus man žaisti bus sunku. Aišku, sezonas galėjo būti ir geresnis, nes visgi mano problemos su pečiu prasidėjo dar prieš sezoną. Jau tuomet man buvo siūloma atlikti operaciją, bet labai norėjau žaisti ir ieškojau galimybių, kaip ją būtų galima atidėti iki sezono pabaigos.“
 
Visgi, sezono užbaigti be traumų M. Griniui nepavyko: keletą kartų dėl peties iškritęs sezono metu, galiausiai jis turėjo atsisveikinti su galimybėmis vesti komandą į priekį pasaulio čempionate Elektrėnuose ir atsigulė ant operacinės stalo. Puolėjas neslepia, jog noras žaisti rinktinėje, nepaisant rizikos, buvo didžiulis, o jį nuo to atkalbėjo tik protingi aplinkinių patarimai.
 
„Žinoma, pasaulio čempionatas Elektrėnuose buvo mano mintyse ir aš tikrai ilgai svarsčiau, kokį sprendimą man priimti. Atvirai kalbant, jei ne daktarai, tėvai ir kiti protingi žmonės, aš asmeniškai būčiau važiavęs ir žaidęs rinktinėje. Juk visgi, tai yra paskutinis mano kartos čempionatas šioje amžiaus grupėje, į mane buvo dedama daug lūkesčių ir aš buvau pasiruošęs eiti ant ledo ir bandyti juos išpildyti.
 
Tiesa, galima sakyti, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: žiūrint į mano asmeninę karjerą, geriau operaciją atlikti dabar, nei ateityje, kad problemos su petimi nepablogėtų. Daktarai mane įspėjo, kad realu, jog tęsiant žaidimą be operacijos, tai gali privesti iki jo, jog mano peties būklė pablogėtų ir galėtų užbaigti visą mano karjerą. Tad džiugu, jog iki to nepriėjau ir tikiuosi, jog pasveikusio manęs ateityje laukia dar daugybė čempionatų“, - optimizmo neprarado žaidėjas.
 
Sirgalių palaikymas – kaip niekad reikalingas
 
Jau ne pirmo svarbaus žaidėjo Lietuvos rinktinės stovykloje praradimas nekeičia jaunių rinktinės planų būsimame čempionate. Kaip atskleidžia vyriausiasis treneris D. Boulangeris, reikia judėti į priekį ir pamiršti apie savo netektis.
 
„Turiu būti atviras – žaidėjų praradimas nėra tas dalykas, kuris man keltų galvos skausmą apie tai galvojant. Mano darbas yra atvykti į Lietuvą ir padaryti viską ruošiant tuos žaidėjus, kurie atvyks, kad jie pasirodytų kuo geriau. Neabejoju, jog savų problemų turės ir kitos šalys atvykstančios į čempionatą, o netekčių neišvengsi.
 
Be jokios abejonės, man labai gaila dėl to, kad Martynas gavo traumą ir praleis čempionatą. Paskambinau jam po operacijos ir pasiteiravau, kaip jis laikosi. Sužinojęs, kad nepaisant to, jog operacija truko kiek ilgiau nei planuota, viskas praėjo sklandžiai, galėjau būti ramus dėl mūsų kapitono ir kibti į tolimesnius darbus. Mums svarbiausia judėti į priekį ir paruošti visus atvykstančius vaikinus, kad jie tinkamai atstovautų mūsų šalį. Juk tai rinktinė, kuri atstovauja visą Lietuvą. Man nesvarbu žaidėjų numeriai ar jų pavardės ant marškinėlių, svarbiausia, kad visi atliktų viską ką gali darydami gautas užduotis, nes galiausiai laimėtoją lemia tai, kuri komanda yra pasiruošusi stipriau dirbti“, - apie kapitono netektį kalbėjo treneris iš Kanados.
 
Apie tai, jog ir be jo rinktinė gali pasiekti savo tikslus kalbėjo ir M. Grinius, pripažinęs, jog du prieš tai vykę čempionatai tik patvirtino pasakymą, jog svarbiausia čempionate – sunkus darbas.
 
„Manau, kad šiai rinktinei viskas tikrai yra pasiekiama. Aš pats abejuose savo čempionatuose įsitikinau, kad juose gali nutikti visko. Štai U-20 pirmenybėse visus nustebino ispanai, o praėjusiame U-18 čempionate Korėja mums vos neatidavė aukso. Svarbiausia šio čempionato metu sunkiai dirbti maksimaliai susikaupus ir atiduoti viską ką turi: sunkiu darbu pasiekiami ir aukščiausi tikslai“, - teigė M. Grinius.
 
Būsimose pirmenybėse šiai rinktinei itin svarbus bus ir sirgalių palaikymas. Tuo neabejoja ir į čempionatą palaikyti komandos draugų besiviliantis atvykti M. Grinius, kuris pripažino, jog gruodį Elektrėnuose vykusiame turnyre jis kiek pasigedo aktyvesnio palaikymo iš tribūnų.
 
„Manau, kad visada būna malonu, kai tavęs palaikyti susirenka daug žmonių. Aš nenorėčiau kritikuoti žiūrovų, bet per kalėdinį turnyrą, kai žaidėme su lenkais, tribūnose buvusių žiūrovų palaikymas buvo gana pasyvus ir manau, kad žaidėjai iš tribūnų galėtų pasisemti kur kas daugiau energijos, jei rinktinės palaikymas būtų aktyvesnis nei gruodį.“
 
Visgi, vyriausiasis rinktinės treneris D. Boulangeris neabejoja, jog pasaulio čempionate palaikymas bus gausesnis bei skambesnis, pabrėždamas, jog sirgaliai neabejotinai taps septintu rinktinės žaidėju.
 
„Net neabejoju – balandį palaikymas iš tribūnų bus daug didesnis ir aistringesnis. Turime suprasti, kad tai yra naujai suburta komanda, o žiūrovai gruodį dar tik bandė su ja susipažinti ir pamatyti ką ji gali. Manau, kad dabar, pamatę rinktinės pirmus pasirodymus, jie pradės mūsų ekipą sekti akyliau ir rinktinė iš tribūnų svarbiausių kovų metu sulauks puikaus palaikymo.
 
Nedvejodamas galiu sakyti drąsiai – fanai žaidėjams suteiks sparnus. Jų palaikymas padės žengti papildomą žingsnį, surasti jėgų ir mačo metu nejausti nuovargio. Su fanų palaikymu kiekvienose rungtynėse ant ledo turėsime septynis žaidėjus – šešis žaidžiančius aikštėje ir vieną rinktinei padedantį tribūnose.“
 
Prisidėti prie rinktinės sparnų užauginimo ir tapti septintuoju jaunių rinktinės žaidėju galite ir jūs – kovo 9 dieną 12:00 val. startuoja bilietų prekyba į balandžio 7-13 dienomis įvyksiančio Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionato IIA diviziono kovoms.