Kaune prasidėjus ledo ritulio čempionatui viešbučiuose nebeliko laisvų vietų, užsipildė ir kavinių lauko terasos. Jose su kompiuteriais prisėdę treneriai net rengia varžybų peržiūras. Tačiau sirgalių kol kas pritraukia tik vakarais vykstančios Lietuvos rinktinės varžybos. Kitų šalių mačus stebi tik patys ištikimiausi gerbėjai. Jie sako bilietus į Kauną užsisakę dar prie pusmetį. Kauno viešbučio restorane dengiami stalai ledo ritulininkams. Čia pietaus Kroatijos, Rumunijos ir Estijos rinktinės. „Kepta vištiena su čiobreliais, makaronai su pesto padažu, troškintos daržovės ir keptos bulvytės bei garinti ryžiai“, – patiekalus vardijo virtuvės šefė Rita Tamašauskienė. Sujudimas justi ir Kauno viešbučiuose. Prasidėjus ledo ritulio pasaulio čempionatui, viešbučiuose beveik neliko laisvų vietų.

„Svečių turime tikrai daug, visą šią savaitę neturime kambarių, esame visiškai užimti. Sirgalių priimti negalėjome, nes viešbutis ir taip pilnas, bet, be pačių sportininkų, gyvena ir labai svarbių svečių“, – aiškino viešbučio „park Inn“ direktorė Jūratė Rudienė. Anot aptarnaujančio personalo, sportininkai – nepretenzingi klientai. Pageidavo tik kambario vaizdo peržiūroms ir makaronų pietums. Vos radę laisvą minutę, čempionato dalyviai kambariuose nesėdi, skuba apžiūrėti miesto. „Dabar turime laisvą valandą iki pietų. Ketiname nueiti iki parduotuvės kai ko nusipirkti, reikia ir pasivaikščioti. Kol kas mačiau tik areną ir viešbutį. Daugiau neturėjome laiko, nes mums reikia ruoštis varžybos. Galiu tik pasakyti, kad arena labai graži, mums labai patinka, viešbutis taip pat patinka. Viskas, ko reikia, turime. Sąlygos labai geros“, – kalbėjo rumunų rinktinės vyriausiasis treneris Julius Penzes.

Kaune prasidėjus ledo ritulio pasaulio čempionatams viešbučiuose beveik neliko laisvų vietų. Anot aptarnaujančio personalo, sportininkai nepretenzingi klientai. Pageidavo tik kambario vaizdo peržiūroms ir makaronų pietums. Vos radę laisvą minutę, čempionato dalyviai kambariuose nesėdi, skuba apžiūrėti miesto. Miesto kavinėse rinktinių treneriai rengiasi ir rungtynėms. „Geriu kavą ir ruošiuosi šios dienos rungtynėms. Kodėl kavinėje? Nes čia gera atvira terasa, graži gatvė, o pro šalį vis eina gražios moterys. Ar tai netrukdo? Ne, aš susikaupęs“, – sakė kroatų rinktinės vyriausiasis treneris Enio Sacilotto. Prie Kauno Žalgirio arenos jau porą valandų stoviniuojantis kaunietis Algimantas gaudo kiekvieną rinktinės narį. Vyras pasiruošęs lapus su žaidėjų pavardėmis renka jų parašus – sako bus palikimas anūkams. „Noriu surinkti visų komandų ledo ritulininkų ir trenerių parašus, jau dvi valandas stoviu ir gaudau visus“, – sakė kaunietis Algimantas Butėnas. Tokių ištikimų ledo ritulio sirgalių – vos vienas kitas. Vidury dienos iš 13,5 tūkst. vietų arenoje buvo užimta maždaug 100 vietų. „Užsisakiau šitą kelionę prieš šešis mėnesius, labai jos laukiau, būsiu visą čempionatą, eisiu į visas rungtynes. Gerai, kad nėra daug sirgalių. Taip daug patogiau, geriau matyti“, – kalbėjo prie arenos sutiktas aistruolis. Jam antrino kitas: „Man patinka ledo ritulys. Man dabar atostogos. Kad galėčiau atvykti čia, jas suplanavau prieš pusę metų“. Ir kiti aistruoliai pasakojo visuomet važiuojantys ten, kur žaidžiamas ledo ritulys. Jie palaiko Estijos komandą. Čempionato organizatoriai tikina, kad sirgalių turėtų padaugėti artėjant finalinėms kovoms. Tiesa, kai kuriems atvykėliams kilo keblumų. „Šiandien skambino japonų grupė, klausė, ką daryti, mat viešbučiai netoli arenos visi užpildyti. Jie nustebę, kad nėra kur apsigyventi. Vien dalyvių yra per 300. O kur dar sirgaliai ir žiūrovai. Aktyviausi aistruoliai, pagal bilietų pirkimą į čempionatą, yra estai“, – kalbėjo Ledo ritulio čempionato atstovas Vaclovas Gedvilas.

Skaičiuojama, kad vienas čempionato dalyvis išleidžia bent 80 eurų per dieną. Per savaitę Kaune jie turėtų palikti ne mažiau kaip 170 tūkstančių eurų. „Ateina lietuviško alaus paragauti, kavos išgerti, lietuviškų patiekalų paragauti, nėra išrankūs“, – pasakojo barmenė Žaneta Galicinaitė. Pasak Kauno sporto ir turizmo komiteto pirmininko Andriaus Palionio, nauda gali būti skaičiuojama keliais aspektais: tai ir įvaizdis, ir žinomumas. Juk aistruoliai apžiūri ir miestą, paskui dalijasi įspūdžiais, o ir kavinės bei viešbučiai uždirba. Savaitę truksiantis čempionatas turi dvi laisvas dienas. Per jas tiek ledo ritulininkai, tiek sirgaliai planuoja ekskursijas po apylinkes ir ieško bilietų į Eurolygos rungtynes, kuriose žais Kauno „Žalgiris“.