Įspūdingą pasirodymą gynyboje surengę Elektrėnų „Energijos“ atstovai iškovojo pergalę TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionate.

Trečiadienį Kauno ledo arenoje ant ledo susitiko dvi turnyrinės lentelės kaimynės: „Kaunas City“ ir „Energija“. Pranašesnė šioje akistatoje buvo žemesnę poziciją užimanti Elektrėnų komanda iškovodama pergalę 4:0.


Rungtynių starte abi komandos žaidė aktyviai, bet progas kur kas geriau išnaudojo svečiai iš Elektrėnų. Po kiek daugiau nei trijų minučių savo komandą į priekį išvedė Egidijus Binkulis (03:05, rez. perd. Andrejus Beznosovas, Viačeslavas Triasunovas), o po kelių minučių greitoje atakoje pasižymėjo ir Jaromiras Šusterovas (08:52, rez. perd. Dominykas Škadauskas).

Nepaisant to, jog po dviejų „Energijos“ įvarčių kauniečiams labiau reikėjo tikslios atakos, antrajame kėlinyje pavojingesnius išpuolius kūrė svečiai, kurie per šią atkarpą atliko daugiau nei dvigubai didesnį skaičių metimų. Tiesa, įvarčių šio kėlinio metu pelnyta nebuvo.

Trečiajame kėlinyje krito ir trečiasis įvartis į „Kaunas City“ vartus, pasižymėjus Andrejui Beznosovui (43:36, rez. perd. E. Binkulis, Donatas Kumeliauskas). Tuo tarpu paskutinį tašką rungtynėse padėjo kiekybinę persvarą išnaudojęs Donatas Kumeliauskas (54:39, rez. perd. A. Beznosovas, Aurimas Gaidauskas).

Puikiai šiose rungtynėse pasirodė ir „Energijos“ vartininkas Martinas Petiulis atrėmęs visus 37 varžovų metimus į jo vartus. Tai buvo antrasis kartas sezone, kai TOPsport Lietuvos čempionate komanda nepraleido nė vieno įvarčio, tačiau prieš tai darbą ant ledo dalijosi du žaidėjai, tad M. Petiulis tapo pirmuoju savo vartus išlaikiusiu „sausus“ per visą rungtynių laiką.

„Antras pralaimėjimas iš eilės ir tikrai nežinau to priežasčių. Pirmasis kėlinys atrodė tikrai neblogai, bet vėliau pradėjome klimpti. „Energija“ nedavė žaisti laisvai, buvo sunku išeiti iš zonos, su gynėjais neradome ryšio ir taip išėjo, kad nepavyko žaisti taip, kaip norėjome. Nors per treniruotes trenerio planą įvykdydavome, bet rungtynėse to įgyvendinti nepavyko. Tai tik reguliarusis sezonas, reikia daryti išvadas, daryti pamokas, kad ir kokios jos būtų karčios, ir tikėtis, jog kitos rungtynės baigsis mūsų naudai“, - po pralaimėjimo pasisakė „Kaunas City“ kapitonas Vytautas Jagelavičius.

„Žiūrint į turnyrinę lentelę: mums nėra kur trauktis, kiekvienos pralaimėtos rungtynės mus atitolina nuo finalo. Turėjome susirinkimą su komanda, ji tai puikiai suprato, atsirado tarpusavio supratimas ir žaidėjai išpildė beveik viską, ką sugalvojo treneriai. Tiesa, rungtynes pradėjome labai prastai, pirmus kelis keitimus kauniečiai labai gerai pradėjo, o tai mus galbūt sukrėtė ir vaikinai vėliau puikiai kovėsi. Niekam neturiu jokių priekaištų: kaip ir ruošėmės rungtynėms, taip ir jose atrodėme“, - po pergalės kalbėjo „Energijos“ vyriausias treneris Arūnas Aleinikovas.

Po šios pergalės šias komandas turnyrinėje lentelėje skiria vos taškas. Kitos TOPsport Lietuvos ledo ritulio čempionato akistatos ilgai laukti nereikės: šeštadienį 13:50 Klaipėdoje ant ledo pasirodys „HC Klaipėda“ ir „7bet-Hockey Punks“ komandos.