Lietuvos rinktinės istorinė pergalė Pasaulio pirmenybių IA divizione prieš Pietų Korėją džiaugsmą atnešė ne tik lietuviams, bet ir Kazachstano ledo ritulio gerbėjams - iškart po lietuvių laimėjimo tapo aišku, jog kazachai užsitikrino vietą Elito divizione ir kitais metais kovos su geriausiomis planetos komandomis Šveicarijoje.

Tiesa, kaip paaiškėjo kiek vėliau - jie savo tikslus būtų įvykdę ir be mūsiškių pagalbos. Ketvirtajame mače kazachai po pratęsimo 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0) pranoko baltarusius ir labai smarkiai priartėjo prie aukso medalių. Tai buvo pirmoji Kazachstano pergalė prieš Baltarusiją šalies ledo ritulio istorijoje.

Rungtynes čempionato šeimininkai pradėjo dviem taikliais įvarčiais ir pirmavo 2:0, tačiau baltarusai eilinį kartą parodė geležinę valią ir išlygino rezultatą bei išplėšė lygiąsias, rungtynes nukeldami į pratęsimą. Per pridėtą laiką viskas ėjo link baudinių serijos, bet likus žaisti kiek daugiau nei minutę šeimininkai pelnė auksinį įvartį.

Per daug liūdėti neturėtų ir Baltarusijos rinktinė - ji tikrai nebenukris žemiau antrosios vietos, taigi užsitikrinusi sidabro medalius tai pat grįžta į Elito divizioną.

Tuo tarpu dėl trečiosios vietos gali kovoti visos likusios rinktinės - Pietų Korėja, Lietuva, Vengrija, Slovėnija. Galutinė rikiuotė paaiškės jau sekmadienį.