Lietuvos ledo ritulio čempionate startavo finalo serija. Įspūdingose pirmosiose rungtynėse nugalėtoją komandos išsiaiškino jau pratęsus rungtynes.

Trečiadienį finalo serija startavo Vilniaus „Pramogų“ arenoje, kur trečiojo kėlinio pabaigoje itin sudėtingose situacijoje buvę reguliaraus sezono nugalėtojai „7bet-Hockey Punks“ ledo ritulininkai išplėšė pratęsimą, bet jame triumfavo svečiai iš Elektrėnų „Energijos“ atstovai, laimėję rungtynes 5:4.

Rungtynes svečiai iš Elektrėnų pradėjo tiesiog svajonių scenarijumi: jau pirmosios savo atakos metu jie įgijo pranašumą. Donato Kumeliausko metimą į vartus nukreipęs Egidijus Binkulis finalo seriją pradėjo įvarčiu jau 13-ąją susitikimo sekundę (00:13, rez. perd. D. Kumeliauskas).

„7bet-Hockey Punks“ komanda vėliau susikūrė gerą galimybę rezultatą išlyginti, bet Denisui Kuzminovui nepavyko nukreipti ritulio į vartus. Tuo tarpu „Energijos“ atstovai savųjų progų nešvaistė ir dar dviem įvarčiais įtvirtino savo pranašumą. Iš pradžių greitą ataką tiksliai užbaigė Dovydas Laimutis (14:34, rez. perd. Karolis Krasilnikovas, Mantas Marcinkevičius), o vėliau iš arti oponentus dar kartą nubaudė E. Binkulis (15:54, rez. perd. Andrejus Beznosovas, Aurimas Gaidauskas).

Antrojo kėlinio pradžioje tikslią ataką surezgė jau „pankai“, kurių greitoje atakoje pabėgus trise prieš du Ilja Četvertakas pasinaudojo gauta erdve ir pats nuginklavo „Energijos“ vartininką (22:10, rez. perd. Laisvydas Kudrevičius).

Tolimesnius „7bet-Hockey Punks“ bandymus pelnyti dar vieną įvartį apkartino pražangos: dukart iš eilės prasižengę vilniečiai dvigubą kiekybinį deficitą neutralizavo, bet per likusį laiką „Energija“ surado būdų pasižymėti turėdami ant ledo vienu žaidėju daugiau nei jų oponentai. Aurimas Gaidauskas atliko metimą iš toli, o šeimininkų vartininkui nesustabdžius ritulio, pirmasis prie jo ir vėl atsidūrė E. Binkulis, pelnęs jau trečiąjį savo įvartį rungtynėse (29:55, rez. perd. A. Beznosovas, A. Gaidauskas).

Svečiams vėl įgijus trijų įvarčių pranašumą, vilniečiai ir toliau stengėsi žaisti aktyviau bei susikūrė keletą progų sušvelninti skirtumą. Jei pirmoji galimybė po sumaišties prie „Energijos“ vartų baigėsi ritulio atsimušimu į virpstą, tai pačioje kėlinio pabaigoje Jaunius Jasinevičius pasiuntė ritulį į vartus (39:36, rez. perd. Mauras Baltrukonis).

Trečiajame kėlinyje „7bet-Hockey Punks“ didino savo spaudimą varžovams, turėjo dvi galimybes daugumai, bet „Energijai“ ilgai pavyko išlaikyti dviejų įvarčių pranašumą. Visgi, artėjant trečiojo kėlinio finišui „pankams“ užteko 14 sekundžių, kad panaikintų oponentų persvarą. Lygybę švieslentėje atstatė Aliaksejus Kuveka (57:29, rez. perd. Edgaras Rybakovas) ir Aivaras Bendžius (57:43, rez. perd. Tadas Kumeliauskas, Edvinas Boroška).

Per likusią trečiojo kėlinio dalį situacija nepasikeitė ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo pradžioje ant ledo dominavo „7bet-Hockey Punks“ atstovai, o geriausią progą turėjo A. Kuveka, bet iš labai arti jo atliktą metimą sulaikė oponentų vartininkas. Situaciją pakeitė šeimininkų gauta pražanga, po kurios savo meistriškumą ne kartą buvo priverstas rodyti jau Vilniaus klubo vartų sargas Simas Baltrūnas.

Nepaisant to, jog vilniečiai atlaikė šią atkarpą, jau išsilyginus sudėtims Andrejus Beznosovas (64:21) surado erdvės oponentų zonoje ir tiksliu šūviu užbaigė rungtynes.

„Rungtynių pradžia nebuvo tokia sklandi, kokią mes planavome. Po kelių mūsų klaidų, varžovai iškart jas realizavo ir įsiveržė į priekį, o po pirmojo kėlinio pirmavo 3:0. Smagu, kad antrajame kėlinyje sugrįžome į rungtynes, įsibėgėjome, žaidimas pradėjo klostytis vis geriau, tiek atakuojant, tiek ginantis. Žaidimas pasikeitė į kitą pusę, jau antrajame kėlinyje galėjome išlyginti rezultatą ar net įsiveržti, bet viskas susidėjo į trečiąjį kėlinį. Smagu, kad vyrai parodė charakteri ir išlygino rezultatą, bet pratęsime viena klaidelė lėmė jų įvartį“, - po rungtynių kalbėjo „7bet-Hockey Punks“ treneris Mindaugas Kieras.

„Noriu padėkoti savo vyrams už kovą, jų net nereikėjo nuteikinėti – visą savaitę puikia nuotaika ruošėmės serijai, o man šiuo metu dirbti yra labai lengva. Mūsų komanda trokšta žaisti ir laimėti. Priekaištų nėra nė vienam ir nors be klaidų sužaisti neina, bet mes pataisysime keletą niuansų ir eisime toliau“, - po pergalės pasisakė „Energijos“ treneris Arūnas Aleinikovas.9,-