Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL) paskelbė, jog 2020 m. "Global series" formato reguliaraus sezono rungtynės bus žaidžiamos Prahoje (Čekija) ir Helsinkyje (Suomija), kai tuo tarpu ikisezoniniai mačai vyks Vokietijoje ir Šveicarijoje.

"Boston Bruins" ir "Nashville Predators" spalį O2 arenoje Prahoje atidarys savo 2020-2021 m. sezoną, o vėliau rudenį NHL klubai "Colorado Avalanche" ir "Columbus Blue Jackets" sugrįš į Europą, Suomijos sostinę Helsinkį, kur taip pat sužais reguliaraus sezono rungtynes.

Bostono ekipa taip pat ketina surengti treniruočių stovyklą Vokietijoje, kur sužais surengs parodomąjį susitikimą prieš vokiečių Manhaimo "Adler" ekipą, o "Predators" tuo metu pasirodys savo gerbėjams Šveicarijos Berno mieste ir ten PostFinance arenoje surems lazdas su "SC Bern" ledo ritulio klubu.

Bilietų pardavimo datos bei kainos paaiškės artimiausiu metu.

"Ledo ritulys išties yra pasaulinis žaidimas. Ledo ritulio sirgaliai tikrai mylį šį žaidimą, o tai mus skatina vis sugrįžti čia ir rengti rungtynes", - pristadydamas 2020-2021 m. sezono planus kalbėjo NHL komisaras Garry Bettmanas.

Pasak jo, NHL susidomėjimo teritorija Senajame žemyne artimiausiu metu plėsis. G.Bettmanas tikina, kad "Global series" per artimiausius dvejus metus sugrįš į Stokholmą bei, matyt, rungtynes NHL surengs ir kituose Švedijos miestuose.

NHL vadovo teigimu, neatmetama galimybė, jog mačai bus vykdomi ir Rytų Europos regione, taip neaplenkiant Rusijos.

"Mes žinome, koks didelis susidomėjimas NHL yra Rusijoje, tad dviejų NHL komandų rungtynės tą susidomėjimą tik padidintų", - kalbėjo G.Bettmanas.

Penktadienio "Global series" rungtynės Stokholme tarp "Tampa Bay Lightning" ir "Buffalo Sabres" buvo 28-asis NHL susitikimas istorijoje, vykęs Europoje.

Primename, kad apie trisdešimt procentų šiuo metų NHL žaidžiančių užsieniečių yra gimę ne Šiaurės Amerikoje.