Šiuo metu Kanados provincijoje Kvebeke vyksta pasaulinis vaikų „Pee Wee“ ledo ritulio turnyras. Jame galima pastebėti ir ne vieną su Lietuvą susijusį akcentą. Žinoma, pradėti nuo to, jog turnyre pirmą kartą žaidžia ir Lietuvos ekipa – iš Vilniaus atvykusi „Hockey Punks Academy“ komanda.

Be to, „Pee Wee“ turnyre galima sutikti ir Douglasą Boulangerį, kuris yra paskirtas Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinės treneriu. Kvebeke jis vadovauja „Leysin Sports Academy“ komandai.

Lietuvos pėdsakas turnyre buvo pastebėtas ir vietinės žiniasklaidos. Ji akcentavo, kad Lietuva yra išauginusi net dvi gyvas ledo ritulio legendas Dainių Zubrų ir Darių Kasparaitį bei pastebėjo, kad kanadietis treniruoja ne tik mūsų jaunimo rinktinę, bet ir pagrindinę vyrų komandą. Primename, kad nacionalinę vyrų rinktinę treniruoja Danielis Lacroix.

Vietiniai žurnalistai apie Lietuvą trumpai pakalbino D. Boulangerį ir vieną iš „Hockey Punks Academy“ trenerių Šarūną Kuliešių.

D. Boulangerio buvo paprašyta įvertinti bendrą Lietuvos ledo ritulio situacija. Strategas akcentavo, kad lietuviai ant ledo atiduoda visą savo širdį ir rungtyniauja su labai didele energija, todėl dirbti su jais – vienas malonumas.

„Lietuvos jaunimo rinktinėje turiu 9 žaidėjus, kurie gali žaisti tikrai aukštu lygiu. Dauguma iš jų rungtyniauja užsienyje, pavyzdžiui, gilias ledo ritulio tradicijas turinčiose Skandinavijos šalyse, - pasakojo specialistas. – Nesvarbu, kad savo komandose jie nėra pagrindiniai žaidėjai, bet kai yra ant ledo, lietuviai atiduoda visą savo širdį. Jie žaidžia su didele energija, todėl treneriams yra vienas malonumas dirbti su tokiais sportininkais“.

Tuo tarpu Š. Kuliešius prisiminė pergalingą Lietuvos rinktinės žygį praėjusiais metais Kaune vykusiame pasaulio čempionato IB divizione: „Čempionatas vyko mūsų šalyje ir mačus žiūrėdavo 8-10 tūkstančių žmonių. Pas mus žmonės nemėgsta žiūrėti ledo ritulio per televiziją, tačiau arenoje jie galėjo pajusti koks tai neįtikėtinai įdomus sportas“.

Š. Kuliešius pats atstovavo Lietuvos rinktinei, o dabar nacionalinėje komandoje užima ir vyr. trenerio asistento pareigas. Kaip strategui jam puikiai sekasi praktikuotis už „Hockey Punks Academy“ vairo. Pastaroji Kvebeke kol kas žengia pergalingai.