Penktadienį prieš istorinį Kontinentinės ledo ritulio lygos (KHL) mačą po atviru dangumi tarp Rygos ir Minsko "Dinamo" klubų, Baltarusijos bei Latvijos ledo ritulio federacijų vadovai Rygoje vykusioje spaudos konferencijoje pranešė apie planus kartu rengti Pasaulio ledo ritulio čempionato Elito diviziono kovas 2021 metais.

"Susitarimas, kurį pasirašėme, yra pamatai to, apie ką galvojame jau seniai. Atvirai kalbant, turime visą infrastruktūrą, kurią jau naudojome praeityje rengdami Pasaulio čempionato kovas", - kalbėjo Baltarusijos ledo ritulio federacijos vadovas Genadijus Savilovas.

Baltarusių atstovo teigimu, dar prieš dvejus metus kartu su Latvija norėta rengti tokio lygio turnyrą. "Turime vieną bendrą tikslą - tai turi būti geriausias Elito čempionatas istorijoje", - sakė G.Savilovas.

Aigars Kalvitis, Latvijos ledo ritulio federacijos prezidentas, tikino, kad iškeltas tikslas yra pasiekiamas, bei patvirtino, jog apie tokią idėją su baltarusiais kalbėta anksčiau.

"Prieš kelerius metus Minske prasidėjo diskusijos, kurios dabar gali virsti realybe", - sakė A.Kalvitis.

2014 m. Baltarusijos sostinė Minskas jau priėmė geriausius Pasaulio ledo ritulininkus. Remiantis Baltarusijos ledo ritulio federacijos atstovų pateiktais skaičiais, prieš beveik penkerius metus vykusiose pirmenybėse apsilankė daugiau nei 600 tūkstančių ledo ritulio gerbėjų, tad partnerystė su latviais ir Rygoje esančia "Rygos Arena" gali kvepėti nauju lankomumo rekordu.

Baltarusijos ir Latvijos ledo ritulio atstovai spaudos konferencijoje pasakojo, kad planai jau virsta realybe - yra patvirtintas čempionato logotipas, kuriame vyrauja baltarusių ir latvių tautinės spalvos, o pirmenybių šūkis bus "Passion. No Borders" (lietuviškai - "Aistra. Be sienų").

"Yra paskelbtas konkursas visiems, kas nori prisidėti ir sukurti Pasaulio čempionato talismaną", - kalbėjo Latvijos ledo ritulio federacijos sekretorius Viesturs Koziols.

Latvijos atstovų teigimu, baltarusiai turi daugiau tokiam renginiui reikalingų sporto bazių ir yra išlaikę ankstesnį Tarptautinės ledo ritulio federacijos (IIHF) egzaminą, kai tuo tarpu Lietuvos kaimynams reikalinga papildoma ledo arena šalia Rygos sporto komplekso. Tam tikimasi pasitelkti šalies vyriausybės pagalbą.

"Įdomu tai, kad naujos statybos bus vykdomos toje vietoje, kur anksčiau buvo sužaistas pirmasis ledo ritulio mačas Rygoje", - sakė V.Koziols.

Federacijos planuoja, kad Elito diviziono grupių kovos vyks tiek Minske, tiek Rygoje, o finaliniai susitikimai persikels į Baltarusijos sostinę.

Primename, jog šįmet Baltarusijos ledo ritulio rinktinė bus pirmoji Lietuvos varžovė Pasaulio čempionato IA diviziono kovose, startuosiančiose Kazachstano sostinėje Astanoje balandžio 29 d. Baltarusiai į IA pirmenybes pateko po itin nesėkmingo pasirodymo Elito kovose, kai tuo tarpu lietuviai į aukštesnį lygį pakilo iškovoję auksą IB turnyre.

Lietuvos ledo ritulio federacija 2018 m. Kaune surengė IB diviziono čempionatą, o šįmet Elektrėnuose kovos IIA diviziono U-18 nacionalinės rinktinės. Turnyras dėl patekimo į aukštesnį divizioną vyks balandžio 7-13 dienomis.

Šiais metais Elito diviziono komandas gegužės 10-26 d. priims Slovakija. Divizione be aikštės šeimininkų slovakų grumsis Austrijos, Kanados, Čekijos, Danijos, Suomijos, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Italijos, Latvijos, Norvegijos, Rusijos, Švedijos, Šveicarijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų ledo ritulininkai.