Lietuvos ledo ritulio čempionate paaiškėjo antroji finalo dalyvė.

Vilniuje įvykusiose penktose ir lemiamose pusfinalio rungtynėse, aikštės šeimininkai „Hockey Punks“ atstovai 7:1 nepaliko vilčių „Energijos – Geležinio Vilko“ komandai. Tris kartus iš tiek pat galimų Vilniaus „Pramogų“ arenoje triumfavę vilniečiai laimėjo seriją 3:2 ir pateko į finalą, o sezoną baigusiai „Energijos – Geležinio Vilko“ komandai po šių rungtynių įteikti bronzos medaliai.

Itin aktyviai rungtynes pradėję šeimininkai jau dešimtą rungtynių sekundę atliko pirmą pavojingą metimą, o apsukų nemažinę „pankai“ sužaidę kiek daugiau nei keturias minutes įgijo persvarą. Tikslų metimą iš vidutinės distancijos atliko Šarūnas Kuliešius (04:02).

„Energija – Geležinis Vilkas“ savo tiksliu išpuoliu atsakė vos po minutės: Aurimas Gaidauskas atliko metimą iš toli ir nepaisant to, jog su jo metimu Simas Baltrūnas susitvarkė, pirmasis prie atšokusio ritulio suskubęs Edvinas Boroška išlygino rezultatą (05:38, rez. perd. A. Gaidauskas). Negana to, vos po minutės vienas prieš vartininką pabėgo Karolis Krasilnikovas, bet jam įveikti vilniečių vartininko nepavyko.

Ir toliau aktyviai vykusiose rungtynėse progą turėjo svečių puolėjas Donatas Kumeliauskas, o kitoje aikštės pusėje dvejose pavojingose atakose galimybių pasižymėti susikūrė Povilas Verenis. Tiesa, nė vienam iš jų pasižymėti nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje dukart per kiek daugiau nei minutę prasižengusi „Energijos – Geležinio Vilko“ komanda suteikė progą „Hockey Punks“ dvigubai daugumai. Šis epizodas elektrėniškiams kainavo įvartį: Ilja Želtakovas iš puikios situacijos neklydo ir metimu į viršutinį vartų išvedė sostinės atstovus į priekį (23:30, rez. perd. Aivaras Bendžius, Aliaksejus Kuveka)

Tuo „Energijos – Geležinio Vilko“ problemos nesibaigė: aikštai skriejusį ritulį pagavęs Eduardas Zakharčenka nusprendė jo neprispausti ir grąžino ritulį į žaidimą, bet jo komandos draugams nepavyko užvaldyti ritulio ir jį perėmę pankai netruko nusiųsti ritulio į pavojingą zoną. Netoli vartų ritulį gavęs Š. Kuliešius ir vėl neklydo, pelnydamas antrąjį savo įvartį (26:50, rez. perd. Denisas Kuzminovas).

Dar vieną progą „Hockey Punks“ susikūrė žaisdami mažumoje. Aliaksejus Kuveka vienas pabėgo prieš varžovų vartininką, bet klaidinamiems jo judesiams nepasidavęs E. Zakharčenka neleido „pankų“ puolėjui atlikti metimo. Šiek tiek vėliau dar vienoje kontratakoje progą turėjo ir I. Želtakovas, bet jo metimas skriejo virš vartų.

Kelių progų neišnaudojusiai „Hockey Punks“ komandai galiausiai pavyko pelnyti ir ketvirtąjį įvartį, kai iš toli vartininką nuginklavo A. Kuveka (30:52, rez .perd. Mauras Baltrukonis, S. Baltrūnas). Po ketvirto praleisto įvarčio E. Zakharčenko vietą ant ledo užleido savo kolegai Maksimui Ponomarenko.

Antrojo kėlinio pabaigoje elektrėniškiai turėjo dar dvi progas daugumai, bet jų metu jiems įvarčio pelnyti ir vėl nepavyko. Tuo tarpu mažumas sėkmingai neutralizavusi „pankų“ komanda paskutinę kėlinio minutę surengė dar vieną išpuolį pasibaigusį įvarčiu. Ataką tiksliu metimu užbaigė Sergejus Markovskis (39:12, rez. perd. D. Kuzminovas, Deividas Kazlauskas).

Trečiojo kėlinio starte „Hockey Punks“ surengė dar vieną rezultatyvų greitą išpuolį, o šį kartą atakos smaigalyje atsidūrė Aivaras Bendžius (44:45, rez. perd. A. Kuveka, S. Markovskis). Varžovų košmarą pratęsė I. Želtakovas, daugumoje pelnęs ir septintąjį vilniečių įvartį į svečių vartus (47:40, rez. perd. D. Kuzminovas, A. Kuveka).

Per likusį rungtynių laiką rezultatas nepakito, tad „Hockey Punks“ pateko į finalą, o „Energija – Geležinis Vilkas“ šiomis rungtynėmis baigė savo sezoną.

Lietuvos čempionato finale „Hockey Punks“ komandos lauks „Kaunas Hockey“ ledo ritulininkai. Finalo serija startuos jau kovo 18 dieną.