Vilniuje finišavo pasaulio ledo riulio (iki 20 metų) čempionato IIA diviziono turnyras. Paskutinėse rungtynėse į auksą pretendavę lietuviai stebint šalies prezidentui, Jo Ekselencijai Gitanui Nausėdai 2:5 (0:3, 0:1, 1:2) turėjo pripažinti nei vienos nesėkmės nepatyrusios ir turnyro nugalėtoja tapusios Japonijos rinktinės pranašumą.

Lietuvos komanda pirmenybes baigė su trimis pergalėmis ir dviem pralaimėjimais (9 tšk.). Mūsiškiai taip pat pralaimėjo britams, kurie galutinėje rikiuotėje liko antri (11 tšk.). 

Ketvirtą vietą čempionate užėmė Rumunijos rinktinė, penktą - ispanai. 

Paskutiniai pirmenybėse liko nei vieno taško taip ir neiškovoję serbai. Jie po metų pertraukos grįžta į žemesnį IIB divizioną, tuo tarpu nugalėję japonai kyla laipteliu aukščiau.

Plačiau apie finalines rungtynes:

Pirmasis rungtynių įvartis krito jau pirmos atakos metu, kai Nikitą Kuzminovą nuginklavo Yu Sato.

Po praleisto įvarčio lietuviai nepasimetė ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Keletą minučių lietuviai spaudė oponentus varžovų zonoje, bet savo progų mūsų šalies atstovams realizuoti nepavyko, o Japonijos rinktinė dar vieną progą pavertė antruoju įvarčiu. Pasižymėjo Rioto Taleya.

Dar labiau situaciją apsunkino Chikaros Hanzawos pelnytas įvartis, po kurio N. Kuzminovą vartuose pakeitė Laurynas Lubys.

Antrąjį kėlinį aktyviai pradėję japonai susikūrė dar vieną progą, kai į viršutinį vartų kampą iššovė Y. Sato. Per visą likusį antrąjį kėlinį lietuviams taip ir nepavyko pralaužti oponentų vartininko.

Pasiduoti nelinkusi Lietuvos rinktinė pagaliau sugebėjo pelnyti savo įvartį, kai Timonas Mažulis sugebėjo užbaigti ataką įvarčiu (48:08, rez. perd. Martynas Grinius).

Po kelių minučių varžovai užsidirbo pražangą, o Martynas Grinius sugrąžino pranašumą iki dviejų įvarčių (53:02, rez. perd. T. Mažulis, Lukas Washco).

Paskutines viltis dar pakovoti dėl aukso lietuviams nužudė Teruto Nakajima tikslus metimas.

Žiūrėkite tiesiogiai: