Lietuvos ledo ritulio rinktinė penktadienio vakarą kol kas susidūrė su rimčiausiu varžovu - lietuviams savo iltis Pasaulio IB diviziono kovoje parodė neturinti, ką prarasti Ukrainos nacionalinė komanda.

Lietuvos ledo ritulininkams pavyko atsilaikyti prieš ukrainiečius ir išplėšti pergalę per papildomą laiką - 5:4 (1:1, 1:1, 2:2, 1:0).

Lietuviai trečiajame kėlinyje pirmaudami 4:3 turėjo galimybę iškovoti visus tris taškus ir užbaigti susitikimą be pratęsimo, tačiau iki mačo pabaigos likus žaisti 37 sekundes ukrainiečiai taikliai smūgiavo į Lietuvos rinktinės vartininko Manto Armalio ginamus vartus.

Susitikimo pradžia sėkmę žaidėjo Lietuvos ledo ritulininkams, kai 9-ąją minutę pasižymėjo puolėjas Danielis Bogdziulis, tačiau jau po dviejų minučių įvartį pelnė ukrainietis Viktoras Zacharovas.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinė atsiliko po Nikitos Butsenko taiklaus smūgio, tačiau netrukus Paulius Gintautas išlygino rezultatą.

Paskutiniajame kėlinyje lietuvius į pergalę vedė antrą įvartį susitikimę įmušęs P.Gintautas, o persvarą ne ilgai laukus padidino Ugnius Čižas. Ir nors Lietuvos rinktinės sirgaliams jau buvo kilusi mintis džiaugtis pergale, Ukrainos nacionalinė komanda ginklų dar nebuvo sudėjusi. 56 rungtynių minutę iš kairiojo krašto į M.Armalio vartus taikliai smūgiavo Denisas Petruchno, o rungtynėms skaičiuojant paskutines sekundes Ukraina išlygino rezultatą - 4:4 - po Dimitrijaus Nimenkos laimėtos kovos prieš Lietuvos rinktinės gynėjus.

Prasidėjusiame pratęsime rinktinės kovo tris prieš tris. Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Berndas Haakė į trejetą įtraukė tris puolėjas - Dainių Zubrų, Arnoldą Bosą ir Marką Kaleinikovą.

Per pirmąją papildomo laiko minutę lietuvių trejetas surezgė sėkmingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė A.Bosas, paleidęs ritulį į varžovų vartus. Ukrainiečiams beliko tik paguosti vartus gynusį Bogdaną Djačenką.

Lietuviams tai buvo ketvirtoji pergalė iš tiek pat galimų, tačiau kadangi pergalė pasiekta po pagrindinio laiko, į bendrąją įskaitą Lietuvą vietoje trijų, įsirašė du taškus, o ukrainiečiai gavo vieną.

Pasak Lietuvos rinktinės puolėjo D.Zubraus, rinktinė emociškai sprogo per trečiadienio rungtynes su Japonija, todėl kautis su Ukraina buvo sunku. "Žaidėme neblogai, spaudėme priešininkus, bet visų 60 minučių neištempėme", - kalbėjo puolėjas.

Dar prieš penktadienio vakaro susitikimą, lietuviai žinojo, kad net ir pilnos pergalės atveju, norint pasipuošti aukso medaliais reikės iškovoti pergalę prieš čempionato staigmeną Estijos nacionalinę komandą, kuri ketvirtose čempionato rungtynėse 5:1 sutriuškino kroatus.

Taigi kaip ir buvo galima tikėtis šeštadienį išvysime tris rungtynes, kurios bus vienodai reikšmingos kiekvienai IB diviziono rinktinei rumunai su kroatais kovos dėl išlikimo divizione, ukrainiečiai su japonais dėl bronzos, o lietuviai su estais - ne tik dėl aukso, bet ir dėl patekimo į aukštesnį IA divizioną.