Trečiadienį Sofijoje (Bulgarija) prasidėjo pasaulio moterų ledo ritulio čempionato III-iojo diviziono turnyras. Pirmą kartą istorijoje jam suburta Lietuvos rinktinė. Berndo Haake auklėtinės pirmajame ture 4:1 (2:1, 0:0, 2:0) nugalėjo Honkongo rinktinę.

Į Lietuvos rinktinės vartus stojusi Emilija Simonsen šiame mače pirmoji buvo priversta atlikti pačią nemaloniausią procedūrą vartininkėms – ištraukti ritulį iš savo vartų, kai Honkongo rinktinė sužaidus 4:06 min. išsiveržė į priekį. Nors varžovės ir po įvarčio gerokai dažniau atakavo lietuvių vartus, mūsų šalies vartininkė sėkmingai gynė savo vartus, o ritulį oponenčių zonoje gavusi Klara Miuller išvengė varžovių gynybos ir itin tiksliu metimu įsirašė į šalies ledo ritulio istoriją, kaip pirmojo įvarčio pasaulio čempionatuose autorė (08:18, rez. perd. Marija Kukanova).

Po pelnyto įvarčio mūsų šalies atstovės buvo priverstos žaisti mažumoje, tačiau laimėjus ritulio įmetimą dar kartą savo meistriškumą pademonstravo K.Miuller: 16-metė pabėgo į greitą ataką, suklaidino gynėją ir galingu metimu išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (09:58). Antrajame kėlinyje varžovės ir toliau dažniau atakavo lietuvių vartus, bet savo progų turėjo ir mūsų šalies merginos.

Arčiausiai įvarčio buvo aktyviai antroje mačo dalyje rungtyniavusi Marija Kukanova, kuriai pritrūko šiek tiek tikslumo, kad nukreiptų ritulį į vartus.

Honkongo rinktinė 2019 m. pradžioje dalyvavo atrankiniame II-ojo diviziono A grupės turnyre. Jame Honkongo rinktinė patyrė 3 pralaimėjimus, bet po pratęsimo 7:6 įveikė Bulgariją ir užėmė 4-ą vietą tarp 5 komandų. Be Lietuvos ir Honkongo šių metų turnyre dalyvauja Bulgarijos, Rumunijos, Belgijos ir Pietų Afrikos Respublikos rinktinės. Nugalėtojos pateks į 2021 m. II-ojo diviziono B grupės pasaulio čempionatą.