Lietuva Vyriausybės lygmeniu siūlo pagalbą Latvijai rengiant pasaulio ledo ritulio čempionato Elito diviziono kovas. Skelbiama, jog tai gali apimti net ir dalies varžybų organizavimą Vilniuje ar Kaune. 

Pirmenybės šių metų gegužės 21 – birželio 6 turėjo būti rengiamos Rygoje ir Minske, tačiau kaip jau rašėmė Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) nusprendė, jog baltarusiai čempionato neorganizuos. Po šio sprendimo iškart pradėta mąstyti, kur rengti turnyrą - vienas variantų, jog visos pirmenybės vyktų Latvijoje. Jei nutiktų būtent taip pagalbos ranką ištiesti pasiruošusi ir Lietuva.

"Lietuva yra pasiūlusi kuo nors prisidėti, jeigu latviams tokia pagalba atrodytų reikalinga. Dabar mes tiesiog patvirtinsime šią iniciatyvą ir, jei latviai paprašys, tikrai galės mumis kliautis. Dabar deriname pozicijas tiek ministerijoje, tiek su asociacija "Hockey Lietuva". Jie patvirtino, kad turi administracinių ir kitokių resursų padėti latviams. Tai – labai "karštas" klausimas, reaguojame operatyviai, bet kol kas tai dar tik iniciatyva, nevirtusi konkrečiais įsipareigojimais", – DELFI žurnalisto Mindaugo Augusčio poblikacijoje cituojamas švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas.

Pasak L. Obcarsko, Lietuva galėtų būti vienos iš čempionato grupių kovos: "Atstumas tarp Rygos ir Vilniaus arba Kauno tikrai nėra didelis, kas svarbu turint omenyje COVID-19 situaciją. Be to, lietuviai turi praktikos rengiant ledo ritulio pirmenybes, turime geras arenas. Latviams vieniems būtų sudėtinga, nes jie turi tik Rygos areną. Reikėtų dar vienos laikinos, o tai ir brangu, ir techniškai sudėtinga", – DELFI aiškino L. Obcarskas.

Visgi, pasak asociacijos "Hockey Lietuva" generalinio sekretoriaus Vaido Budrausko, kol kas Lietuvos variantas rimtai svarstomas nėra. "Šiuo metu svarstomi trys variantai – Latvija čempionatą gali rengti su Danija, su Slovakija arba visą krūvį prisiimti viena. Kaip sakė Šveicarijoje šiuo metu esantys ir tuose posėdžiuose dalyvaujantys latviai, jokių kitokių variantų bent jau šiuo metu IIHF neplanuoja svarstyti", – DELFI pasakojo V. Budrauskas.