Elektrėnuose vykstančiose pasaulio jaunių iki 18 metų II-ojo diviziono A grupės ledo ritulio pirmenybėse Lietuvos rinktinė užsitikrino sidabrą. Tai paaiškėjo po to, kai mūsiškiai ketvirtajame mače po nuožmios kovos 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) parklupdė Pietų Korėjos rinktinę. 

Lietuviams sidabrą garantavo tai, jog rumunai per pagrindinį laiką nesugebėjo pranokti ispanų ir prarado labai svarbų tašką.

Plačiau apie rungtynes:

Prasidėjus mačui Lietuvos rinktinė dukart gavo progą žaisti turint kiekybinį pranašumą. Visgi, išnaudoti šių situacijų lietuviams nepavyko, o įvarčių pelnyta nebuvo ir per visą pirmąjį kėlinį, kurio metu varžovai dažniau atakavo į mūsų vartus.

 
Antrojo kėlinio pradžioje galimybę dvi minutes žaisti turint kiekybinę persvarą, o jos metu iš arti pasižymėjo Hyungeun Parkas (24:58, rez. perd. Wonho Choi). Net ir po pelnyto įvarčio korėjiečiai ir toliau aktyviai spaudė lietuvius ir kartą buvo arti tikslo: ritulys pataikė į Lietuvos rinktinės vartų konstrukciją.
 
Kėliniui artėjant prie pabaigos ritulys atšoko Nikitai Piazenko, kuris vienu prisilietimu galingu metimu į viršutinį vartų kampą nepaliko varžovų vartininkui jokių vilčių (36:05, rez. perd. Dovydas Laimutis).
 
Pačioje antrojo kėlinio pabaigoje varžovai surengė kontrataką, kurios metu mūsų šalies atstovams nusišypsojo fortūna – Korėjos rinktinės puolėjo metimas sudrebino Lietuvos rinktinės vartų virpstą.
 
Rungtynių likimas sprendėsi trečiajame kėlinyje, kuriame Avgustinas Silinas atliko metimą iš toli ir nors jam pasižymėti nepavyko, vartininkui užfiksuoti ritulio nepavyko, o pirmasis prie jo suskubęs Dovydas Laimutis pasiuntė jį į vartus (45:23, rez. perd. Arnas PalšauskasAvgustinas Silinas).
 
Įgijusi pranašumą lietuviai kontroliavo žaidimą, o mačo pabaigoje varžovai bandė gelbėtis vartininką keisdami šeštu aikštės žaidėju, tačiau Nikita Kuzminovas išliko nepramuštas ir lietuviai iškovojo pergalę bei sidabro medalius.


Rungtynių video įrašas: