Jau prieš kurį laiką finišavo Lietuvos ledo ritulio čempionato sezonas. Pirmą kartą klubo istorijoje čempionais tapo Vilniaus „7bet – Hockey Punks” komanda, kuri finalo serijoje pranoko legendinę Elektrėnų „Energiją“.

Finalo rezultatas nieko per daug nenustebino, kadangi būtent „pankai“ ir buvo laikomi favoritai, kadangi būtent jie ir laimėjo reguliarųjį sezoną.

Šiame tekste kiek plačiau pakalbėsime apie visą Lietuvos čempionato sezoną, rezultatyviausius žaidėjus ir komandas.

Lyderiai išryškėjo iškart

„Hockey Punks“ savo persvarą nuo kitų komandą pradėjo auginti dar sezono pradžioje. O galiausiai jie surinko dešimčia taškų daugiau nei antrą vietą užėmusi komanda.

Apskritai vilniečiai pasižymėjo tiesiog neįtikėtinu rezultatyvumu – jie per 20 reguliaraus sezono mačų mušė net 163 įvarčius. Būtent ši komanda reguliariajame sezone praleido mažiausiai – į jų vartus ritulys skriejo 59 kartus. Tiesa, pagal praleistus smūgius pranašumas nuo artimiausių konkurentų tikrai nebuvo didelis. Antrą vietą užėmusi „Energija“ praleido tik vienu įvarčiu daugiau.

Dėl antros vietos virė itin nuožmi kova

Šiemet Lietuvos čempionate buvo nuspręsta nerengti pusfinalių, tad po reguliariojo sezono beliko sužaisti didįjį finalą. Jei „pankai“ gana tvirtai pirmavo visą sezoną, tai dėl antrosios vietos vyko itin nuožmi kova – „Energija“ surinko 41 tašką, o čempionate debiutavęs „Kaunas City“ klubas vos tašku mažiau. Azartas tarp šių komandų virė visą sezoną, čia tarytum kazino premijos – nežinojai, kuri bus sėkminga.

Natūralu, kad kauniečiai gali dėl to jausti šiek tiek apmaudo, kadangi, pavyzdžiui, pagal muštų įvarčių santykį – jų rezultatas už Elektrėnų klubą yra gana ženkliai geresnis. Tačiau yra ir kita medalio pusė – komandos reguliariajame sezone tarpusavyje žaidė penkis kartus ir kauniečiai laimėjo tik pirmąjį mačą, todėl turbūt galima teigti, jog bent jau šiame sezone savo persvarą elektrėnišiams pavyko įrodyti.

Uostamiesčio ekipa tvirtai liko ketvirta

Klaipėdos „HC Klaipėda“ apie vietą finale šiame sezone negalėjo net pagalvoti, tačiau ji su 15 taškų tvirtai užėmė ketvirtą vietą. Keturis kartus klaipėdiečiai pranoko pirmenybių autsaiderius, kuriuos dar aptarsime. Taip pat Žemaitijos klubas ne kartą patampė nervus ir lyderiaujantiems klubams.

Tikimasi, jog kitame sezone „HC Klaipėda“ bus dar stipresnė ir sugebės surengti dar daugiau įsimintinų pasirodymų.

Puiki pamoka jaunimui

„Lteam Select“ šiame sezone nesudarė konkurencijos tiesiog niekam. Šioje komandoje žaidė jaunimas, kuris dažniausiai patirdavo pralaimėjimus tiesiog triuškinančiais skirtumais. Tačiau bet kuriuo atveju, tai jiems buvo puiki pamoka.

Sezono pabaigoje, priešpaskutiniajame ture, jaunimas galiausiai sugebėjo įgyvendinti savo sezono tikslą ir iškovojo vienintelę pergalę prieš klaipėdiečius. Patikėkite, jiems ji buvo tokia saldi, tarytum laimėti čempionatą.

Rezultatyviausi – „Kaunas City“ legionieriai

Kalbant apie rezultatyviausius sezono žaidėjus, lygių neturėjo „Kaunas City“ duetas iš Rusijos. Tiesa, jie abu labiau dalino rezultatyvius perdavimus, o ne mušė įvarčius.

Romanas Rešetnikovas iš viso surinko 52 naudingumo balus (19 įvarčių ir 33 rezultatyvūs perdavimai) ir vienu balu aplenkė komandos draugą Pavelą Pravilo (10 įvarčių ir 41 rezultatyvus perdavimas). Būtent pastarasis šiame sezone apskritai atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų visoje lygoje.

Tuo tarpu pagal pelnytų įvarčių skaičių lygių neturėjo „Energijos“ rusas Andrejus Beznosovas – jo kraityje 26 taiklūs smūgiai.