Lietuvos ledo ritulio čempionate (NLRL) sužaisti keturi turai. Ledoritulys.lt nusprendė apžvelgti, kokią situaciją šiuo metu turime čempionate ir kokias išvadas galime pasidaryti.

„Energija“ kol kas tiesiog nesustabdoma

Nors čempionatas startavo dar visai neseniai, tačiau jau dabar yra matomas ryškus lygos lyderis. Titulą ginantis Elektrėnų „Energijos“ klubas nėra praradęs nei vieno taško (4 pergalės iš 4 per pagrindinį laiką) ir nuo antrosios vietos atsiplėšė jau 7 taškais.

Visus mačus „Energijos“ ritulininkai laimėjo bent 2 įvarčių skirtumu, o paskutinėse rungtynėse pademonstravo visą savo potencialą – svečiuose net 10:2 sutriuškintas Vilniaus „Geležinis Vilkas“.

Elektrėnų klubas yra tiek geriausiai puolanti, tiek sėkmingiausiai besiginanti pirmenybių komanda. Vidutiniškai per mačą „Energija“ muša daugiau nei po 6, o praleidžia tik kiek daugiau nei po 2 įvarčius.

Tiesa, „Energija“ taip pat nėra nesustabdoma. Puikus to pavyzdys – mačas Kaune prieš „Kaunas Hockey“. Tuomet dar 46 minutę rezultatas buvo lygus ir tik po dviejų Mauro Baltrukonio įvarčių per minutę „Energija“ sugebėjo iškovoti pergalę.

Dėl kitų vietų – tikros peštynės

Šiuo metu likusios trys komandos rikiuojasi tokia tvarka – Vilniaus „Hockey Punks“ (5 tšk.), „Kaunas Hockey“ (4 tšk.), „Geležinis Vilkas“ (3 tšk). Tiesa, po trijų turų visos ekipos turėjo po 3 taškus ir „Geležinis Vilkas“ lentelės dugne atsidūrė veikiausiai tik todėl, kad žaidė su lygos lydere.

Antrojoje vietoje atsidūrę „Hockey Punks“ apsikeitė pergalėmis tiek su „Geležinio Vilko“, tiek su „Kaunas Hockey“ komandomis. Tiesa, pastarąją „pankai“ įveikė tik po pratęsimo, kai išvykoje pralaimėjo net 9:2. Kita vertus, „Hockey Punks“ į Kauną vyko be keturių svarbių žaidėjų.

„Geležinis Vilkas“ ir „Kaunas Hockey“ tarpusavyje dar nežaidė – tą jie galės padaryti artimiausių dviejų turų metu, kai tuo tarpu „Hockey Punks“ ekipą egzaminuos Elektrėnų klubas.

Būtent po dar dviejų turų visos komandos tarpusavyje bus sužaidusios po dusyk, todėl galima bus kalbėti apie ryškesnius turnyrinės lentelės kontūrus.

Rezultatyviausi – Vilniaus komandų atstovai

Rezultatyviausiai kol kas čempionate rungtyniauja abiejų sostinės ekipų puolėjai. Dominykas Bisturys („Geležinis Vilkas“) ir Edgaras Rybakovas („Hockey Punks“) yra įmušę po 5 įvarčius ir šioje kategorijoje pirmauja pirmenybėse.

Šie puolėjai taip pat yra atlikę ir po 5 rezultatyvius perdavimus, todėl sumoje turėdami po 10 taškų pagal šį rodiklį taip pat pirmauja lygoje.

Po 9 naudingumo balus savo sąskaitoje turi du „Energijos“ atstovai – puolėjas Dovydas Kulevičius yra pelnęs tik vieną įvartį, bet atlikęs net 8 rezultatyvius perdavimus (geriausias rezultatas lygoje), o gynėjas, komandos kapitonas Artūras Katulis mušė 4 įvarčius ir 5 sykius sėkmingai perdavė ritulį komandos draugams.

Artimiausios Lietuvos čempionato kovos

Penktasis Lietuvos čempionato turas vyks spalio 17-18 dienomis.

Spalio 17-ą 20:15 val. „Geležinis Vilkas“ namuose priims svečius iš Kauno, o tuo pačiu metu spalio 18-ą „Hockey Punks“ savo arenoje susigrums su „Energija“.