Lietuvos ledo ritulio čempionate besivaržančios komandos sužaidė po dar du mačus, tad iš viso jos jau sužaidė po 4 iš 18 reguliaraus sezono rungtynių. Pasibaigus dar keturioms dvikovoms, siūlome atkreipti dėmesį į tai, kas įvyko per šias akistatas – Lietuvos čempionato apžvalgą.
 
Energija“ 6 : 3 „Geležinis Vilkas“
 
 
„Geležinis Vilkas“ 2 : 10 „Energija
 
 
Lietuvos čempionė Elektrėnų „Energija“ šalies čempionate ir toliau neklumpa. Rungtynėse namuose su „Geležinio Vilko“ ekipa ji jau per pirmąjį kėlinį išsprendė visus klausimus dėl rungtynių baigties, pelnydama penkis įvarčius be atsako. Nors per likusius du kėlinius svečiams dar buvo pavykę kiek sumažinti varžovų persvarą, galutinis rezultatas užfiksavo „Energijos“ pergalę 6:3.
 
Antroje šių komandų akistatoje Vilniuje „Geležinio Vilko“ ekipa lygų rezultatą išlaikė kiek ilgiau, tačiau elektrėniškiams tai nesutrukdė per antrąjį ir trečiąjį kėlinius pelnyti po keturis įvarčius ir iškovoti triuškinamos pergalės 10:2.
 
Taškų vis dar nepraradusi „Energija“ užtikrintai pirmauja Lietuvos čempionate, o tris taškus savo sąskaitoje turinti „Geležinio Vilko“ komanda nukrito į paskutinę pirmenybių poziciją.
 
Kaunas Hockey“ 9 : 2 „Hockey Punks“
 
 
Hockey Punks“ 2 : 1 „Kaunas Hockey (po pratęsimo)
 
 
Prieš „Kaunas Hockey“ ir „Hockey Punks“ akistatą Kaune buvo laukiama atkaklaus ir intriguojančio mačo, tačiau vietinių žiūrovų laimei, vaizdas ant ledo gerokai skyrėsi nuo prognozuoto scenarijaus. Remigijus Guoga triskart baudė varžovus šeimininkams žaidžiant mažumoje, o antrajame kėlinyje pabėgusi „Kaunas Hockey“ komanda iškovojo įtikinamą pergalę 9:2.
 
Visiškai kitokį vaizdą išvydome po trijų dienų įvykusioje antroje šių komandų akistatoje. Namuose žaidę „pankai“ sugebėjo ne tik mesti kovą varžovams, tačiau ir iškovojo savo antrąją pergalę sezone, kuri buvo pasiekta jau pratęsimo metu. Šarūno Kuliešiaus pirmasis sezono įvartis lėmė, kad mačą 2:1 laimėjo būtent „Hockey Punks“.
 
Per dviejų mačų ciklą du taškus iškovojusi „Hockey Punks“ su penkiais taškais žengia antroje Lietuvos čempionato vietoje. Tuo tarpu pirmuosius keturis taškus surinkusi „Kaunas Hockey“ ekipa pakilo į trečiąją pirmenybių poziciją.
 
Pirmasis. Rungtynėse Vilniuje tarp „Hockey Punks“ ir „Kaunas Hockey“ ekipų Lietuvos čempionato gerbėjai pirmą kartą išvydo pratęsimą. Tiesa, pirmosios baudinių serijos dar teks palaukti, kadangi šeimininkų įvartis leido jiems pergale džiaugtis dar prieš ištiksint penkioms pratęsimo minutėms.
 
Daugiau nei dvigubai. Nors Lietuvos pirmenybėse komandos sužaidė vos po keturis mačus, jau dabar „Energija“ atitrūko nuo savo konkurentų. Artimiausius varžovus elektrėniškiai lenkia daugiau nei dvigubai – jie turi 12 taškų, o antroje vietoje žengiantys „Hockey Punks“ ledo ritulininkai turi penkis taškus, tačiau jų kituose dvejuose mačuose laukia būtent „Energijos“ barjeras.
 
Stabilumas. „Energijos“ gynėjas Artūras Katulis, „Hockey Punks“ narys Laisvydas Kudrevičius ir „Geležinio Vilko“ puolėjas Dominykas Bisturys šiame čempionate išliko vieninteliai, kurie dar nebaigė rungtynių be įvarčio. Pastarasis apskritai demonstruoja pavydėtiną stabilumą, per kiekvieną mačą rinkdamas po 2-3 taškus.
 
Skirtingi pasirodymai. Per pastaruosius du mačus „Hockey Punks“ vartininkui Simui Baltrūnui teko išgyventi visiškai skirtingas emocijas. Jei pirmajame mače jis per du su puse kėlinio iš savo vartų ritulį traukė net septynis kartus ir galiausiai buvo pakeistas, tai antrose rungtynėse prieš „Kaunas Hockey“ jis buvo vienas iš pagrindinių mačo herojų, atremdamas net 38 iš 39 metimų ir padėdamas komandai pasiekti revanšą.
 
Progos varžovams. „Kaunas Hockey“ ekipa rungtynėse Vilniuje pažeisdami taisykles savo varžovams suteikė galybę progų turėti daugumą. Iš viso kauniečiai susilaukė net 40 baudos minučių, iš kurių dvi – drausminės 10 minučių nuobaudos, ir į savo vartus užsidirbo baudinį. Nors „Hockey Punks“ išnaudojo tik vieną kokybinę persvarą ir nerealizavo baudinio, galiausiai „pankai“ pralaužė kauniečių gynybą lygiomis sudėtimis ir iškovojo pergalę.
 
Puolėjams iššūkį metantis gynėjas. Keturis įvarčius šį sezoną pelnęs ir penkis rezultatyvius perdavimus atlikęs A. Katulis nuo rezultatyviausių čempionato žaidėjų Edgaro Rybakovo ir D. Bisturio atsilieka vos tašku, o veterano įgauta forma rodo, kad jis yra pasiruošęs mesti iššūkį ir šiems žaidėjams. Per pirmuosius du turus surinkęs du taškus prieš „Geležinį Vilką“ jis gerokai pagerino savo rezultatyvumą, o paskutiniame mače „Energijos“ lyderis tiesiogiai prisidėjo net prie penkių įvarčių (įvartis ir 4 rezultatyvūs perdavimai). Jei gynėjui pavyks išlaikyti pasiektą formą, Lietuvos pirmenybių puolėjams teks gerokai paplušėti, kad aplenktų rezultatyvumu garsėjantį Lietuvos rinktinės veteraną.
 
Nepakeičiamas „vilkų“ lyderis. Rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas D. Bisturys šį sezoną tiesiogiai prisidėjo prie 10 savo ekipos įvarčių (5 įvarčiai ir 5 rezultatyvūs perdavimai), o likusi komanda be jo pasižymėti sugebėjo vos keturis kartus. „Geležinio Vilko“ klubui belieka viltis, jog įvarčius pradės kurti ir kiti komandos žaidėjai, nes prie 71% komandos tikslių smūgių prisidėjusiam puolėjui savo ekipą, kol kas, pavyko atvesti vos į vieną pergalę.
 
R. Guogos amžiaus pasirodymas. „Kaunas Hockey“ puolėjas Remigijus Guoga spalio 6 dienos rungtynes su „Hockey Punks“ turėtų prisiminti visą gyvenimą. Trys ledo ritulininko įvarčiai ir pasiektas „hat-trickas“ galbūt skamba ne taip įspūdingai, tačiau sąlygos, kuriomis žaidėjas pasižymėjo yra tikrai išskirtinės. Visus tris kartus kaunietis varžovus baudė rungtyniaujant mažumoje, o visą tai pasiekti jam pavyko vos per 6 minučių ir 18 sekundžių atkarpą. Tokių pasirodymų ledo ritulio pasaulyje beveik nebūna, o visą tai geriausiai atspindi stipriausios planetos ledo ritulio lygos – NHL statistika. Per visą šimtą metų skaičiuojančią lygos istoriją ir šimtus tūkstančių sužaistų mačų, „hat-tricką“ mažumoje sugebėjo pelnyti vienintelis Theo Fleury, kuris tai pasiekė dar 1991 metais.
 
Platus žaidėjų pasirinkimas negarantuoja pergalių. Šį sezoną „Geležinio Vilko“ komandoje ant ledo jau pasirodė 22 aikštės žaidėjai, o pagal šį rodiklį jie kartu su čempionato lydere „Energija“ pirmauja visoje lygoje. Visgi, jei elektrėniškiai dar nepatyrė nesėkmių, tai Vilniaus ekipai net ir su tokiu plačiu žaidėjų pasirinkimu šiuo metu tenka būti paskutinėje pozicijoje, į priekį praleidžiant kur kas mažiau ledo ritulininkų savo dispozicijoje turinčias ekipas. „Hockey Punks“ šį sezoną naudojosi 19 aikštės žaidėjų, o „Kaunas Hockey“ tokių žaidėjų panaudojo 17, iš kurių du sužaidė vos po mačą.