Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė pasiekė svarbią pergalę U20 IIA diviziono pasaulio čempionate Vilniuje. Lietuviai 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) pranoko bendraamžius iš Serbijos ir į savo sąskaitą įsirašė antrą pergalę iš trijų galimų.

Pirmojo įvarčio reikėjo laukti iki 9-os rungtynių minutės. Martynas Grinius iščiuožė vienas prieš varžovų vartininką, bet jo smūgis buvo atremtas. Tuomet vartus atakavo Timonas Mažulis, kol galiausiai Lukas Washco (8:16 min.) trečiu mėginimu įmušė įvartį.

Kėlinio viduryje Strahinja Vdovičius pargriovė lietuvį ir gavo 2 baudos min. Serbai sėkmingai gynėsi mažumoje, bet vos grįžus penktajam žaidėjui praleido įvartį. Karolis Krasilnikovas (12:13) po Pauliaus Rumševičiaus ir Egidijaus Binkulio perdavimų pasižymėjo tiksliu smūgiu iš tolimos distancijos. Likus kiek daugiau nei 2 min. Dominykas Motiejūnas prilaikė varžovą ir teisėjai skyrė baudinį. Laimei, Laurynas Lubys atrėmė serbo smūgį. Kėlinį lietuviai baigė žaisdami mažumoje, nes netrukus prasižengė M.Grinius, bet serbai vėl nepasižymėjo.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai nerealizavo kiekybinės persvaros, bet netrukus dar kartą įrodė, kad gali mušti įvarčius ir žaidžiant penki prieš penkis. D.Motiejūnas ir Nikita Piazenko atliko perdavimus Jaromirui Šusterovui (32:38), kuris preciziškai tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką. Serbų treneriai po šio momento pakeitė Bojaną Vasičių ir išleido antrąjį vartininką Dušaną Ilijiną. Praėjus mažiau nei minutei Rapolas Marcinkevičius prasižengė ir lietuviai liko mažumoje. Nepaisant to, mūsiškiai surengė pavojingą ataką ir jau ruošėsi smūgiui, tačiau prarado ritulio kontrolę. Serbai perėmė ritulį ir atsidūrė dviese prieš vieną L.Lubį, o Srdjanas Subotičius (34:11) neiššvaistė „auksinės“ progos.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos nepasinaudojo kiekybine persvara, o įpusėjus kėliniui serbų viltys atgijo. Lietuviai nesugebėjo išmesti ritulio toliau nuo savo vartų, serbai išsidėstė lietuvių zonoje ir Marko Mladenovičius (50:56) priartino serbus iki minimumo. Serbai likus žaisti minutę pakeitė vartininką aikštės žaidėju, bet lietuviai gynyboje žaidė sėkmingai. Egidijus Binkulis dar pasiuntė ritulį į tuščius varžovų vartus, tačiau panašu, kad serbai spėjo prasižengti, todėl įvartis nebuvo įskaitytas.

Kitose trečiojo turo rungtynėse japonai net 8:0 sutriuškino ispanus, o britai tik po atkaklios kovos 5:3 įveikė rumunus. Lietuviai čempionatą pradėjo pergale 5:1 prieš ispanus, bet antrajame ture 3:6 pralaimėjo Didžiajai Britanijai. Serbai 3:5 pralaimėjo rumunams,2:3 nusileido ispanams ir beveik prarado viltis išlikti divizione, nes jų dabar laukia trejos rungtynės su favoritais. Lietuviai, savo ruožtu, toliau taikosi į medalius. Po 3 turų vienvaldžiais lyderiais lieka japonai (9 tšk.). Lietuviai ir britai turi po 6 tšk. Rumunai ir ispanai yra surinkę po 3 tšk., o serbai lieka be taškų.