Artėjantis Lietuvos ledo ritulio čempionatas bus pasikeitęs - jame varžysis vos keturios ekipos, vietoj įprastų šešių - septynių komandų čempionato.

Nuolatos čempionate dalyvavusi ir keletą sykių medalius iškovojusi „Rokiškio“ ekipa nusprendė pasitraukti į Daugpilio čempionatą ir aukščiausioje Lietuvos ledo ritulio lygoje nebesivaržyti. „Pagrindinė priežastis yra ta, kad nenorime iš kitur kviesti žaidėjų, visada stengiamės rungtyniauti su savais žaidėjais ir pasikviečiame vos vieną, kitą žaidėją. Dabar matome, kad nesigaus mums patempti to lygio, o iš kitur prisiimti legionierių irgi nesinori“, - sakė „Rokiškio“ treneris Audrius Deksnys.

„Finansai čia neturėjo jokios įtakos, nes dalyvausime Daugpilio čempionate, kur taip pat reikės finansų. Žaisime su ta pačia sava sudėtimi. Mums taip pat tos rungtynės darbo dienomis Lietuvos čempionate buvo sudėtingos, nes baigiasi vėlai. Daugpilyje viskas vyks savaitgalį“. Iš Lietuvos čempionato pasitraukus „Rokiškiui“ bei Klaipėdos „Baltijai“, ateinančiame sezone rungtyniaus vos keturios komandos - Elektrėnų „Energija, Vilniaus „Hockey Punks“, Vilniaus „Geležinis vilkas“ ir „Kaunas Hockey“.

A.Deksnio nuomone, tokia situacija yra dėl to, kad vien noru žaidėjų Lietuvoje neišlaikysi, jie nori užsidirbti, todėl pasuks į užsienį. „Rinktinę sudaro daugiausiai užsienyje žaidžiantys žaidėjai, o vietinių - mažai. Su entuziazmu ilgai nežaisi, vis tiek reikia užsidirbti, o Lietuvoje mažai kas užsidirba iš šio žaidimo“, - kalbėjo A.Deksnys.

2013-2014 metų sezonas „Rokiškiui“ buvo sėkmingiausias, jame šis klubas pateko į finalą ir tik jame pralaimėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“ ekipai rezultatu 4:11. Kitų medalių nepavyko iškovoti iki 2015-2016 metų sezono, kuriame rokiškėnai kovoje dėl trečiosios vietos 3:2 palaužė Kauno „Balų ainius“. Praėjusiame sezone „Rokiškis“ ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių 1-2 pralaimėjo sostinės „Hockey Punks“ komandai.