Naujame sezone Lietuvos ledo ritulio pipirų laukia nauji pokyčiai. Asociacijai „Hockey Lietuva“ laimėjus Sporto rėmimo fondo konkursą, šiam projektui finansavimas užtikrintas net ketveriems metams. Pipirų turnyruose vyks ne tik mažųjų rungtynės, bet ir edukaciniai seminarai tėveliams.

Lietuvos ledo ritulio pipirų turnyrai organizuojami nuo 2017 metų. Šiandien Lietuvos ledo ritulio pipirai tapo svarbiausiu Lietuvos jauniausių ledo ritulininkų renginiu . Kiekvienas jaunasis sportininkas prieš žengdamas į Nacionalinės Vaikų ledo ritulio lygos pirmenybes, pirmiausia savo jėgas išbando pipirų turnyre. Vaikams iki 9 metų amžiaus šalies pirmenybės nėra vykdomos ir dalyvavimas pipirų festivaliuose yra vienintelė galimybė tokio amžiaus vaikams varžytis tarpusavyje. Reikia pažymėti, kad pipirų festivalių metu nėra vedama nei asmeninė nei komandinė statistika, siekiama žaidimo dėka vaikus tik sudominti ledo rituliu ir vadovaujamasi olimpiniu principu - svarbiausia yra dalyvavimas. Teigiamas rezultatas yra akivaizdus - pirmaisiais metais projekte dalyvavo tik 7 vaikų ledo ritulio komandos, o 2020 metais užsiregistravo net 18 komandų. Tai reiškia, kad šiuo metu net 300 reguliariai sportuojančių vaikų kartu su savo tėveliais atvyksta į vieną areną, kurioje sukuriama šventinė ir edukuojanti aplinka, įtraukianti į bendrą veiklą vaikus ir jų tėvelius ir įkvėpianti juos tęsti ledo ritulio treniruotes ir burtis į didesnę, aktyvesnę bei sveikesnę bendruomenę.

Projekto tikslas - organizuojant Lietuvos ledo ritulio pipirų festivalius, siekti, kad reguliariai ledo ritulį sportuojančių vaikų (iki 9 metų) Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Šiaulių ir Rokiškio regionuose skaičius išaugtų 30%, ko pasekoje padidėtų ir bendras tų regionų gyventojų fizinis aktyvumas. Labai svarbu kiek galima ankščiau sudaryti sąlygas vaikams ir jų tėveliams susipažinti su ledo rituliu bei saugioje, įtraukiančioje ir edukuojančioje aplinkoje sportuoti, varžytis, bendrauti tarpusavyje ir mokytis vieniems iš kitų. Šis projektas padės pritraukti 6-9 metų amžiaus vaikus bei jų tėvelius į šį sportą, motyvuos juos toliau sportuoti, žaisti ledo ritulį ir tai leis padidinti reguliariai sportuojančių vaikų masiškumą.

Projektą planuojama paįvairinti edukaciniais seminarais sveikos gyvensenos, vaikų sporto psichologijos ir antidopingo temomis. Todėl šis projektas ne tik didins reguliariai sportuojančių vaikų masiškumą ir skatins vaikų fizinį aktyvumą vėlesnėse amžiaus grupėse, bet ir įtrauks į ledo ritulio veiklas jų šeimos narius. Planuojama, kad 90 proc. vaikų, dalyvausiančių projekte, vėliau tęs reguliarias treniruotes savo regionų klubuose ir dalyvaus vyresnių grupių Lietuvos vaikų čempionatuose.

„Esame įsitikinę, kad šis projektas turės reikšmingą poveikį ne tik regioniniu, bet ir nacionaliniu lygmeniu, nes jame kartu dalyvauja vaikai ir jų tėveliai bei bendruomenės nariai net iš 7 Lietuvos regionų“, - pabrėžė „Hockey Lietuva“ generalinis sekretorius Tomas Budrauskas.
Lietuvos ledo ritulio pipirų festivaliai startuos jau 2021 m. rugsėjo mėnesį. Per sezoną numatoma surengti 7 turnyrus, o viso projekto metu įvyks net 28 renginiai.

Šis projektas bus bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas