Prieš savaitę Vilniuje praūžė „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ draugiškas turnyras. Nors Lietuvos rinktinei jis nebuvo itin sėkmingas ir mūsiškiai užėmė vos penktą vietą iš šešių galimų, šios, keturias dienas turkusios pirmenybės, vis tiek įsiminė daugeliui šalies ledo ritulio fanų.

Klausiate kuo šis turnyras mums išskirtinis? Tai buvo pirmoji galimybė šiais metais pamatyti Lietuvos rinktinę, o prie jos vairo pirmąsyk stovėjo naujasis treneris Danielis Lacroix. Be to, tai buvo įsimintinas renginys vaikams, kurie ant ledo dar tik pradeda žengti pirmuosius savo žingsnius ir turėjo galimybę pamatyti savo dievaičius.

Ledoritulys.lt nusprendė pasidomėti ar mažieji ledo ritulio žaidėjai domisi šalies nacionalinės rinktinės rezultatais. Apie tai kalbėjomės su „Sostinės ledo ritulio akademijos“ atstove Dalia Katuliene.

Rungtynes stebėjo net patys mažiausi

Pasak D. Katulienės vaikams tikrai įdomus ir vyrų ledo ritulys, o tą puikiai iliustruoja ir auklėtinių susidomėjimas turnyru Vilniuje. „Sostinės ledo ritulio akademijos“ atstovė pabrėžė, kad itin malonu buvo tribūnose matyti treniruotes ant ledo dar tik pradėjusius „pipirus“ (pačius mažiausius jaunuosius ledo ritulininkus – aut. past.).

„Turnyrą tikrai stebėjo daug mūsų akademijos auklėtinių ir kitų vaikų kartu su tėvais. Buvo tikrai smagu juos matyti, o dar smagiau, kad jie tikrai nėra tiesiog pasyvūs sirgaliai. Lietuvos rinktinės rungtynes stebėjo net ir patys mažiausi mūsų auklėtiniai, kurie dar tik pradeda žaisti ledo ritulį. Labai smagu, kad vaikai plačiau domisi tuo, kuo užsiima. Tai tinkamas ir reikalingas požiūris“, - sakė D. Katulienė.

Lietuvos rinktinės garbę „Turkish Airlines Baltic Challenge Cup“ gynė du „Sostinės ledo ritulio akademijos treneriai“ – Mauras Baltrukonis ir Artūras Katulis.

D. Katulienės teigimu, mažiesiems auklėtiniams buvo kiek neįprasta matyti ant ledo savo trenerius, tačiau kartu tai buvo didelė motyvacija ir stimulas: „Vaikai matė savo trenerius su kuriais dirba kasdien kaunantis už Lietuvą, tai jiems didelė motyvacija judėti į priekį. Labai smagu, kad visi mūsų auklėtiniai labai gerai žinojo, kas rinktinėje žaidžia 6 ir 17 numeriais“.

Svajoja apie galimybę patys žaisti rinktinėje

Dauguma ledo ritulį besitreniruojančių vaikų patys svajoja ateityje apsivilkti Lietuvos rinktinės aprangą. Kai dirbi kartu su žaidėjais, kurie tą daro dabar, supranti, kad tos svajonės nėra tokios jau tolimos, sako „Sostinės ledo ritulio akademijos atstovė“.

„Vaikų svajonės tikrai yra didelės ir jie nori žaisti už rinktinę ateityje. Kai jie dirba su rinktinės žaidėjais, tai tas svajones dar realiau įsivaizduoti. Apskritai vaikai labiausiai žavisi lietuviais – tais žaidėjais su kuriais yra treniravęsi ar rinktinės lyderiais, apie kuriuos girdėjo iš tėvų. Po kiekvieno turnyro ar draugiškų rungtynių, vaikai renka Lietuvos rinktinės žaidėjų parašus, siekia nusifotografuoti. Supranti, kad tai jiems svarbu.

Ūgtelėję mūsų auklėtiniai dažniausiai gana gerai žino ir garsiausius NHL žaidėjus. Galbūt tai parodo dar didesnes ambicijas“, - kalbėjo D. Katulienė.